کردستان جاذبه‌های فراوان فرهنگی برای بازدید میهمانان و گردشگران خارجی دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تاکید کرد کە جاذبە‌های فراوان فرهنگی و جغرافیایی برای بازدید میهمانان و گردشگران در استان کردستان وجود دارد.

بە گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حسین خوش اقبال در دیدار باسفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران ضمن ابراز خوشحالی از حضور ایشان در کردستان اظهار داشت: این استان یک استان فرهنگی و دارای غنای فراوان در بخش های گوناگون است که می تواند برای گردشگران قابل توجه باشد.

وی مردم کردستان را مردمانی مهمان نواز، با اصالت و دارای حضور فعال در همه زمینه ها ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با تلاش هایی که انجام می شود در فصول مختلف شاهد حضور پر رنگ گردشگران اتریش در کردستان زیبا باشیم.

خوش اقبال در ادامه سخنان خود نقش کشور اتریش در حل منازعات جهانی را سازنده و مثبت ارزیابی کرد و بیان کرد: در توافقنامه برجام کشور اتریش تلاش های زیادی انجام داد که متاسفانه دولت آمریکا آنرا زیر پا گذاشت و معادلات را بر هم زد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه متاسفانه بعد از خروج آمریکا از برجام کشورهای اروپایی نیز از او تبعیت کردند، افزود: انتظار این است که کشورهای اروپایی به تعهدات خود عمل کنند و در این راه نیز کشور اتریش نقش مثبت خود را ایفا کند.

وی سرمایه اصلی نظام را مردم کشور دانست و خاطرنشان کرد: تکیه ما در ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب به مردم بوده است و این مردم با شجاعت در برابر سنگین ترین تحریم ها ایستادگی کرده اند.

خوش اقبال ادامه داد: ایران یک کشور مستقل است و برای دفاع از موجودیت و استقلال خود مجبور است خود را در حوزه دفاعی تقویت کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تاکید کرد: در استان کردستان به برکت حضور مردم امنیت و آرامش در تمام ارکان زندگی وجود دارد و ما از هر نوع فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری کشور اتریش در استان حمایت و پشتیبانی می کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از نقش اتریش در گسترش صلح جهانی اظهار کرد: ذهنیت تاریخی ملت ما از کشور و ملت اتریش یک ذهنیت مثبت است و توقع این است که کماکان کشور اتریش برای حفظ برجام تلاش حداکثری کند.

وی با بیان اینکه ویژگی مشترک اتریش و استان کردستان دوستی و زندگی مسالمت آمیز است، یادآوری کرد: با مجموع مشترکات موجود می توان به توسعه اقتصادی نیز امیدوار بود و تمایل داریم کشور اتریش در مسائل اقتصادی کردستان نقش پر رنگ داشته باشد.

فیروزی در ادامه به برشمردن ظرفیت ها و توانمندی های استان در بخش اقتصادی پرداخت و گفت: کردستان یک استان دارای ظرفیت های بزرگ اقتصادی است و درخواست داریم که این استان در کانون توجهات اقتصادی و سرمایه گذاری اتریش قرار بگیرد.

معاون اقتصادی استاندار کردستان وجود آب فراوان، خاک حاصلخیز، نیروی انسانی توانمند و معادن سرشار سنگ آهن و طلا را بخشی از ظرفیت های استان برای سرمایه گذاری دانست و اضافه کرد: وجود آب فراوان و یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار خاک حاصلخیز در استان بسترهایی است که می تواند در تامین امنیت غذایی موثر و برای سرمایه گذاری مطلوب باشد.

فیروزی ادامه داد: در استان کردستان و در حوزه فن آوری های نوین تحصیلکردگان خوبی داریم و کشور اتریش می تواند تسهیلگر و وصل کننده آنان به بازارهای جهانی باشد.

همکاری دانشگاه کردستان با مراکز علمی اتریش، سرمایه گذاری در معادن سنگ آهن و طلا و تسهیل ورود تکنولوژی های جدید از اتریش به کردستان دیگر مواردی بود که معاون اقتصادی استاندار کردستان بر آنها تاکید کرد.

فیروزی همچنین بە معرفی سنندج بە عنوان شهر خلاق موسیقی از طرف یونسکو نیز اشارە کرد و گفت: موسیقی با زندگی مردم کردستان عجین است و با توجە بە پتانسیل های هنری و موسیقایی موجود انتظار داریم حضور گردشگران اتریشی در کردستان بیشتر شود.

46

کد خبر 1330333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =