اقدام بی سابقه کنگره آمریکا علیه بن سلمان؛ تعیین ضرب الاجل برای سیا

ایسنا نوشت: کنگره آمریکا به سازمان اطلاعات این کشور (سیا) یک ماه مهلت داده تا مشخص کند که ولیعهد عربستان مسئول قتل جمال خاشقچی است یا خیر.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، کنگره آمریکا یک ماه به سازمان سیا مهلت داد تا مشخص کند آیا محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان مسئول قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی بوده است یا خیر.

به گفته رسانه‌های آمریکا جارد کوشنر، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مذاکراتی را با اعضای کنگره به نیابت از کاخ سفید برای حذف بندهایی که عربستان را در قتل جمال خاشقچی و جنگ یمن متهم می‌کند انجام داد اما این بندها در نسخه اخیر پیش‌نویس بودجه دفاعی سالانه به نام "قانون اختیارات دفاع ملی" باقی مانده است.

تام مالینوسکی، نماینده حزب دموکرات آمریکا اعلام کرد: در گزارش‌های سیا محمد بن سلمان مسئول قتل خاشقچی است. ما خواهان توضیح دقیقی از مدیر سازمان اطلاعات ملی درباره این مسئله هستیم. اگر کاخ سفید بر مدیر اطلاعات برای ارائه یک نتیجه متفاوت فشار بیاورد، جای تعجب ندارد.

دوم اکتبر خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول ترور شد. سیا و غرب معتقدند که محمد بن سلمان دستور قتل خاشقچی را داده بود اما وی این مسئله را تکذیب می‌کند.

310311

کد خبر 1330915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =