سهم سه میلیون دلاری مترو از منابع حاصل از صرفه‌جویی مصرف سوخت

ایلنا نوشت: سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه اولین دستور پرداخت منابع حاصل از صرفه جویی سوخت به مترو تهران از سوی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت وابسته به شرکت ملی نفت ایران صادر شد، گفت: پیش بینی می شود این رقم برای پاییز سال جاری حدود سه میلیون دلار باشد.

علی اعطا با بیان اینکه اولین دستور پرداخت منابع حاصل از صرفه جویی سوخت به مترو تهران از سوی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت وابسته به شرکت ملی نفت ایران صادر شد، اظهار کرد: شورای اقتصاد در خرداد ماه ۱۳۹۶ بر اساس ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور، طرح توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر را تصویب کرده است.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای اقتصاد به ازای هر افزایش سفر ناشی از افزایش واگن های جدید به مترو تهران، مبلغ ۸/۹ سنت (حدود ۱۲۰۰ تومان) از محل منابع حاصل از صرفه جویی سوخت به مترو پرداخت خواهد شد، اضافه کرد: از خرداد ماه سال۱۳۹۶  تاکنون، ۱۰۵ واگن به ناوگان شرکت بهره برداری مترو تهران اضافه شده است که پس از ارسال صورت وضعیت صرفه جویی تأیید شده توسط شهرداری تهران، دستور پرداخت بخش اول سهم دولت از منابع حاصل از صرفه جویی سوخت صادر شده است.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: پیش بینی می شود این رقم برای پاییز سال جاری حدود سه میلیون دلار باشد. آقای مهندس زنگنه، وزیر نفت با نگاه مثبتی که به مترو دارند، پرداخت صورت وضعیت بازه زمانی شروع طرح در خرداد ۱۳۹۶ تا زمان ابلاغ قرارداد (تیرماه سال ۱۳۹۸) که حدود ده میلیون دلار می شود را در هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران تصویب کرده اند که امید داریم به زودی پرداخت شود. این منابع صرف خرید واگن جدید و توسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از افزایش قیمت بنزین در اواخر آبان ماه سال جاری، میزان سفرهای درون شهری با مترو به طرز محسوسی افزایش یافته است، عنوان کرد: براساس گزارش های ارائه شده؛ شنبه ۲۵ آبان ماه ۱.۸۸۱.۵۷۱ مسافر،  مترو را برای سفرهای درون شهری خود انتخاب کردند که رتبه دوم شلوغ ترین روز در تاریخ مترو را به خود اختصاص داده است و روز شنبه ۰۲/۰۹/۱۳۹۸ نیز با جذب ۱.۸۷۲.۷۸۸ مسافر رتبه سوم شلوغ ترین روز تاریخ در مترو ثبت شده است.

 براساس گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران اعطا تاکید کرد که انتظار می رود شهروندان با استفاده کمتر از خودروی شخصی و انجام سفرهای روزانه با مترو، به افزایش سفر با مترو به کاهش آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل ریلی در تهران کمک کنند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1331079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =