۰ نفر
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
۷۰ هزار دانشجو، تحت پوشش کمیته امداد

میزان نوشت: رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه بودجه دولت فقط ۴۶.۷ درصد هزینه‌های ما را پوشش می‌دهد، گفت: مابقی هزینه‌ها توسط خیرین تامین می‌شود.

سید مرتضی بختیاری در همایش فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی کمیته امداد امام خمینی (ره) که صبح امروز برگزار شد، گفت: بودجه‌ای که دولت برای کمیته امداد در نظر گرفته است فقط ۴۶.۷ درصد از هزینه‌های امداد را پوشش می‌دهد این درحالی است که مابقی هزینه‌های ما از سوی خیران تامین می‌شود.

رئیس کمیته امداد به توانمند سازی اشاره کرد و گفت: توانمندسازی یکی از ماموریت‌های صریح مقام معظم رهبری است که در این خصوص برنامه‌های زیادی در دستور کار داریم تا فرد روی پای خود بایستد. نباید تنها بر روی واریز مستمری در انتهای هر ماه تاکید کنیم بلکه باید به سراغ شکوفایی استعدادهای این افراد برویم.

بختیاری به انجام کار مطالعاتی در حوزه فقر اشاره کرد و اظهار داشت: پژوهشی را در سال ۹۶ در ۳۲ شهرستان در خصوص فقر خوراکی و پوشاکی آغاز کرده ایم که به اعداد تکان دهنده‌ای نیز رسیده‌ایم.

وی در مورد شناسایی نیازمندان نیز گفت: ماموریت کمیته امداد بر اساس اساسنامه شناسایی نیازمندان است و چنانچه بخواهیم به سراغ نیازمندان برویم باید کارهای مطالعاتی در خصوص جغرافیای فقر، به ویژه فقر در حوزه خوراک و پوشاک انجام شود و سپس باید این اطلاعات با موضوع آمایش سرزمینی خط فقر تطبیق داده شود.

وی افزود: در مورد رفع فقر تجربیاتی داریم و همچنین به کمک دانشگاهیان نیز نیاز داریم.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحت پوشش ما هستند گفت: بیش از ۳۷۵ هزار دانش آموز نیز تحت پوشش هستند و از دل این افراد اندیشمندان بزرگی بیرون می‌آیند که به دلیل آنکه طعم استضعاف را چشیده‌اند وقتی در مقام‌های بالای شغلی قرار بگیرند موفق خواهند بود.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1331381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =