فراخوان طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت، طهارت، حلیت و حرمت فرآورده های سلامت محور و خدمات سلامت

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از اعلام فراخوان طرح های تحقیقاتی در حوزه سلامت، طهارت، حلیت و حرمت فرآورده های سلامت محور و خدمات سلامت خبر داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل ازوب دا،دکتر سید کمال صولتی افزود: نظر به نزدیک شدن به روز پژوهش، مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران در راستای وظیفه ذاتی و مصوب در جهت ارتقاء بهداشت و سلامت، حلیت و حرمت مواد و فراورده های دارویی، غذایی، آشامیدنی، آرایشی و ملزومات پزشکی مورد مصرف و سایر خدمات و با عنایت به تنوع روز افزون تولید و فرآوری مواد و فراورده های مذکور و خدمات ارائه شده در جوامع بشری، از تمامی موسسات تحقیقاتی و پژوهشی، مراکز آموزش عالی، متخصصین و پژوهشگران دعوت بعمل می آورد تا با ارسال پیشنهادات، پروپوزال و طرح های تحقیقاتی، این مرکز را در نیل به وظایف قانونی و حفظ و صیانت از سلامت و بهداشت جامعه یاری نمایند.

وی، بهداشت و سلامت در تولید و فرآوری محصولات و خدمات سلامت- حلیت و حرمت در تولید و فرآوری محصولات و خدمات سلامت- روش های شناسایی و تعیین مقدار اجزاء متشکله مواد و فرآورده های سلامت- شناسایی تقلبات در مواد و فرآورده های سلامت- چگونگی بازرسی و ارزیابی و مراحل آن در فرایند و نظام سلامت و حلیت فرآورده ها و خدمات را از محورها پیشنهادات، پروپوزال و طرح های تحقیقاتی عنوان کرد.
دکتر صولتی ، شیوه های نمونه برداری و آزمون مواد و فرآورده های سلامت- تجارب کشورها و فرآیند صدور گواهی در زمینه حلیت و حرمت فرآورده های سلامت و خدمات- حلیت و حرمت در مواد و فرآورده های اصلاح ژنتیک شده- بررسی اثرات مواد بر سلامت با روش های مختلف (بالینی و ...) – حلیت و حرمت در افزودنی های بکار رفته در فرآورده های سلامت- اقتصاد سلامت دارو، غذا، حلال و ... - مباحث فقهی در حوزه طهارت حلیت و حرمت فرآورده ها و خدمات سلامت- بیمه و بانکداری اسلامی و حلال- معماری اسلامی و حلال و گردشگری سلامت اسلامی و حلال را از دیگر محورهای معرفی شده برشمرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در ادامه از محققین، اعضای هیات علمی دانشگاه خواست پیشنهادات و پروپوزال های تحقیقاتی خود را همراه مستندات به مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران ارسال نمایند.
وی در ادامه گفت: مرکز تحقیقات حلال جمهوری اسلامی ایران واقع در خیابان ولی عصر (عج) بالاتر از میدان ولی عصر (عج) ، خیابان دانش کیان تهران به شماره پلاک ۲۴ و کد پستی ۱۴۱۵۸۴۵۳۷۱ می باشد.
دکتر صولتی گفت: همچنین علاقه مندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی research.halal.ac.ir اطلاعات بیشتر را کسب نمایند.
46
کد خبر 1331719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =