تمایل مسلمانان به ترک انگلیس در پی پیروزی حزب محافظه‌کار

ایکنا نوشت: پیروزی قاطع حزب محافظه‌کار در انگلیس نگرانی مسلمانان این کشور را برانگیخته و بعضی از آنها تصمیم به ترک این کشور گرفته‌اند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مترو، پیروزی حزب محافظه‌ کار انگلیس که مواضع اسلام‌ستیزانه مقامات آن در سال‌های اخیر بارها با اعتراض مسلمانان روبرو شده، نگرانی زیادی را در جامعه مسلمانان این کشور برانگیخته است.

مواضع ضد اسلامی بوریس جانسون رهبر این حزب که با پیروزی در این انتخابات 5 سال آینده نخست‌وزیر انگلیس خواهد بود، از سال‌ها پیش بحث‌برانگیز بوده است. او در سال 2005 ترس مردم از مسلمانان را امری طبیعی خوانده بود.
«منظور علی» مدیر سازمان خیریه برکت (Barakah Food Aid Charity) در شهر منچستر که کار آن تهیه بسته‌های غذایی برای نیازمندان است، نگران آینده فرزندان خود است. وی می‌گوید: من نگران امنیت خود و آینده فرزندانم هستم. وی جانسون را به خاطر اظهاراتش به اسلام‌هراسی و نژادپرستی متهم می‌کند.
«عیدان» بانوی مسلمان 38 ساله و مشاور فناوری اطلاعات در شمال لندن نیز می‌گوید پس از اعلام نتایج انتخابات خیلی ترسیده، به ویژه اینکه قبلاً به خاطر داشتن حجاب به او حمله شده و بعضی از مردم او را تروریست خطاب می‌کنند.

وی می‌گوید با برادرزاده خود که مقیم کاناداست صحبت کرده تا در صورتی که شرایط آنجا را برای مسلمانان بهتر ببیند به آن کشور مهاجرت کند.
 
چند روز پیش «هارون خان» رئیس شورای مسلمانان بریتانیا در نامه‌ای خطاب به جانسون نوشت: آقای جانسون شما اکثریت پارلمان را به دست آورده‌اید اما درمیان مسلمانان در گوشه و کنار کشور،حس ترس قابل لمس است. ما با دغدغه‌های دیرینه درباره تعصب در سیاست‌های کشور و حزب حاکم وارد انتخابات شدیم و اکنون بیم آن داریم که پدیده اسلام‌هراسی به ابزاری در دست دولت تبدیل شود.
 
2323
کد خبر 1331782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =