بزرگان ادبیات که سال ۲۰۱۹ از دنیا رفتند

ایسنا نوشت: جهان ادبیات در سال ۲۰۱۹ شاهد فقدان چند چهره‌ مهم بود که از میان آن‌ها به اولین نویسنده زن سیاه‌پوست برنده جایزه نوبل ادبیات و همچنین نویسنده کتاب‌های محبوب کودکان می‌توان اشاره کرد.

تونی موریسون نویسنده آمریکایی و اولین زن سیاه‌پوست برنده جایزه نوبل ادبیات از مهمترین چهره‌های ادبی بود که در سال ۲۰۱۹ و در سن ۸۸سالگی از دنیا رفت.

همچنین جودیت کِر نویسنده و تصویرگر سرشناس ادبیات کودک و نوجوان و خالق بیش از ۳۰ اثر که با کتاب مصور «ببری که سراغ چای آمد» خود را به دنیای ادبیات معرفی کرد امسال در سن ۹۵سالگی درگذشت.

هارولد بلوم نویسنده و منتقد ادبی نامدار آمریکایی و استاد دانشگاه ییل  که بیشتر برای ارائه «نظریه نفوذ» در دنیای ادبیات شناخته شده است، در سن ۸۹سالگی درگذشت.

سارا دانیوس فیلسوف و منتقد ادبی که به عنوان اولین زنی که ریاست آکادمی سوئدی نوبل ادبیات را برعهده داشت شناخته می‌شود در سال ۲۰۱۹ در سن ۵۷سالگی و در اثر ابتلا به سرطان درگذشت. 

از جمله دیگر نویسندگان و چهره‌های برجسته ادبی که در سال ۲۰۱۹ از دنیا رفتند می‌توان به جودیث ریچ هریس، ماری اولیور،‌ بتی بالانتاین، تونی هورویتز، ادموند موریس، لوئیس ویل و آندره‌آ کامیلری اشاره کرد.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1332131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =