صادرات 2 میلیون  وپانصد هزاردلاری از کارخانه خمیر مایه استان چهارمحال وبختیاری

مدیر اداری و بازرگانی شرکت خمیرمایه چهارمحال و بختیاری گفت: امسال افزون بر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار محصول خمیرمایه استان به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی صنعت ، معدن وتجارت استان ، شهریار صادقی ، وزن محصول خمیرمایه صادر شده در سال جاری را ۲هزار و ۵۰۰ تن عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان محصول به کشورهای لبنان، سوریه، عراق ، افغانستان و پاکستان صادر شده است.

وی، میزان درآمد صادرات محصول خمیرمایه این واحد تولیدی در سال گذشته را ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار اعلام کرد و گفت: این استان بخش عمده‌ای از خمیرمایه استان‌های همجوار را نیز تامین می‌کند.

مدیر اداری و بازرگانی شرکت خمیرمایه چهارمحال و بختیاری، تعداد افراد شاغل در این واحد صنعتی را ۱۱۰ نفر به صورت مستقیم و بیش از ۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اعلام کرد و گفت: سالانه بیش از ۴ هزار تن محصول خمیرمایه در این واحد تولید می‌شود که این میزان ظرفیت ، اکنون قابل توسعه نیز است.

کارخانه خمیر مایه چهارمحال و بختیاری با ظرفیت اولیه تولید سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ تن خمیرمایه خشک، در منطقه صنعتی ناغان و در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار با زیربنای ۱۱ هزار مترمربع قرار دارد.

خمیرمایه یا همان مخمر نان در واقع توده سلول‌های مخمر ساکارومایسس سرویزیه (saccharomyces cerevisiae) است که به طور صنعتی و به دو حالت خمیرمایه‌تر و خمیرمایه خشک تولید می‌شود.

این واحد تولیدی در تیرماه ۱۳۸۰ آغاز به کار کرد و در حال حاضر بیش از نیمی از محصول آن به ۸ کشور دنیا صادر می‌شود.
شهرستان کیار در ۳۲ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

46

کد خبر 1332544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =