استراماچونی روی تیمش تأثیر گذاشته است نه کالدرون

فرزاد آشوبی، کارشناس فوتبال کشورمان به تسنیم گفت: از کالدرون انتظار می‌رود تأثیر بیشتری روی پرسپولیس بگذارد به مانند تأثیری که استراماچونی در پیشرفت استقلال داشت.

فرزاد آشوبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم راجع به دیدار عصر پنجشنبه پارس جنوبی جم و پرسپولیس اظهار داشت: پرسپولیس با این برد اگرچه به روند پیروزی‌های خود ادامه داد، اما با وجود این نتایج مطلوب اعتقاد دارم این تیم هنوز به بلوغ تاکتیکی نرسیده است و خیلی سخت به گل می‌رسد. با توجه به اینکه پارس جنوبی اصلاً شرایط خوبی برای این بازی نداشت و سرمربی روی نیمکت خود نداشت، انتظار می‌رفت پرسپولیس خیلی راحت‌تر از این‌ها برنده بازی شود. تیم کالدرون هنوز برای مقابله با تیم‌هایی که بسته بازی می‌کنند و دفاع چند لایه دارند، مشکل دارد و در چنین بازی‌هایی می‌بینیم که پرسپولیس صرفاً روی خلاقیت‌های فردی بازیکنانش به گل می‌رسد.

انتظار نیمکت‌نشینی علیپور را نداشتم
وی با اشاره به نیمکت‌نشینی علی علیپور در بازی با پارس جنوبی افزود: پرسپولیس مجموعه کاملی از بازیکنان باکیفیت را در اختیار دارد و نیمکت این تیم در بازی با پارس به خوبی این مسئله را نشان می‌داد، اما واقعاً تعجب کردم که کالدرون چرا از علیپور در ترکیب اصلی استفاده نکرد. شاید برای این کارش دلایل خاص خود را دارد که از آن بی‌خبرم. در مورد نیمکت‌نشینی بیرانوند هم نمی‌توان از کالدرون گلایه کرد و شاید لازم باشد هر از گاهی این جابه‌جایی در دروازه پرسپولیس اتفاق بیفتد. رادوشویچ انصافاً گلر خوبی است و بهتر است او هم در برخی بازی‌ها به میدان برود. مطمئناً اگر نیمکت‌نشینی بیرانوند ادامه داشته باشد تأثیر منفی روی انگیزه و روحیه او خواهد گذاشت که اتفاق خوبی نیست و به این خاطر گفتم بهتر است این جابه‌جایی هراز گاهی رخ دهد.

پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی زهردار نیست
آشوبی در پاسخ به این پرسش که «ضعف‌های تاکتیکی پرسپولیس را در چه خطوطی می‌بینید؟»، خاطر نشان کرد: در همین بازی با پارس جنوبی دیدید که پرسپولیس خیلی اصرار داشت که از کناره‌ها و فضاهایی که ایجاد می‌شد به دروازه حریف نزدیک شود و خیلی کم روی حرکات در عمق کار می‌کرد، اما در نهایت روی یک پاس در عمق عالی علیپور بود که ترابی توانست آن گل زیبا را به ثمر برساند. شاید بهتر باشد که کالدرون روی حرکات در عمق در تمرینات بیشتر روی تیمش کار کند. روی ضربات ایستگاهی هم پرسپولیس چندان زهردار نیست در حالی که یکی از راه‌های خوب رسیدن به گل مقابل تیم‌های دفاعی استفاده مناسب از ضربات ایستگاهی است.

تأثیر را استراماچونی روی تیمش گذاشته است نه کالدرون
وی در واکنش به این مسئله که پرسپولیس هم مثل خیلی تیم‌های دیگر لیگ بیشتر روی خلاقیت‌های فردی به گل می‌رسد تا کارهای ترکیبی، خاطرنشان کرد: به‌هرحال وقتی شما مربی باتجربه‌ای مثل گابریل کالدرون را با دستمزد بالا استخدام می‌کنید باید تأثیر او را هم ببینید. اگر قرار باشد پرسپولیس مثل خیلی از تیم‌های لیگ روی خلاقیت‌های ستاره‌هایش به گل برسد این تیم هم سرمربی ایرانی استخدام می‌کرد. شما دیدید استراماچونی بعد از چند ماه حضور در استقلال این تیم را از نظر تاکتیکی متحول کرد و تأثیرات فراوانی روی تیمش گذاشت. انتظاری که هواداران پرسپولیس هم از کالدرون دارند.

پرسپولیس هنوز کار دارد
کارشناس فوتبال ایران راجع به اینکه کالدرون گفته است؛ پرسپولیس زیر نظر او بیشتر از فصل قبل امتیاز کسب کرده و بازیکنی مثل ترابی هم پیشرفت خیلی زیادی در تیم او داشته است، تصریح کرد: اگر کالدرون ترابی را مثال می‌زند بهتر است علیپور را هم مثال بزند. تا آنجا که من می‌دانم ترابی در سایپا هم یک بازیکن کاملاً تأثیرگذار بود و فصل پیش هم که به پرسپولیس آمد به مرور زمان بهتر شد، اما علیپور در این فصل با اُفت فاحشی مواجه شده که بخشی از آن به کالدرون برمی‌گردد. در هر صورت پرسپولیس از نظر کیفی و تاکتیکی هنوز به تیم سه فصل گذشته خود تبدیل نشده است و انتظار داریم کالدرون تأثیرات بیشتری روی تیمش بگذارد.

شکست‌های استقلال با این اوضاع ادامه پیدا می‌کند
آشوبی در پایان با اشاره به وضعیت نامساعد استقلال و شکست 2 بر یک این تیم مقابل ماشین‌سازی تبریز نیز گفت: اوضاع استقلال تعریفی ندارد و می‌بینید که زحمات چندماهه استراماچونی در این تیم و تمام تلاش‌هایی که از سوی کادر او و بازیکنان برای رسیدن به شرایط ایده‌آل شده بود به خاطر یکسری اشتباهات مسئولان رفته رفته بر باد می‌رود و اگر این روند ادامه داشته باشد شک نکنید نتیجه دیدار این تیم با ماشین‌سازی ادامه خواهد داشت.

255 41

کد خبر 1333175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =