برگزاری سلسله برنامه «دوشنبه های با کتاب» در کردستان

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان از برگزاری سلسله برنامه «دوشنبه های با کتاب» با دعوت از دوستداران به کتاب و کتابخوانی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، محمد عبدالملکی با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس برنامه قرار است هر دوشنبه در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان برنامه های ویژه ای مانند نقد و بررسی کتاب، رونمایی  از کتاب و  نشست های کتاب خوانی برگزار شود.

وی ادامه داد: از نویسندگان، شاعران، پژوهشگران، دانشگاهیان، دانشجویان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دعوت به عمل می آید که در این ویژه برنامه که هر هفته در این نهاد فرهنگی برگزار خواهد شود حضور پیدا کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان هدف از برگزاری این برنامه را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کمک به ارتقای سرانه مطالعه با بهره گیری از مشارکت و همفکری صاحبنظران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برشمرد.

عبدالملکی با بیان اینکه نخستین برنامه از روز دوشنبه، ۲ دی ماه آغاز می شود، افزود: در این برنامه کتاب «پس کوچه های سنندج» که به قلم مرحوم عباس کمندی نگاشته شده و به همت انتشارات کالج چاپ و منتشر شده است مورد بررسی قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: در این نشست دکتر ارسطو گویلی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان منتقد حضور پیدا می کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان با اشاره به اینکه دومین برنامه دوشنبه های با کتاب رونمایی از کتاب «تمثیل در شعر کردی» اثر بهروز خیریه است، بیان کرد: این نشست در روز ۹ دی ماه برگزار می شود و در آن از کتاب مذکور رونمایی به عمل می آید.

عبدالملکی سومین برنامه از سلسه برنامه دوشنبه های با کتاب را نقد و بررسی کتاب «مدارسی که یاد می گیرند» عنوان کرد و تاکید کرد: این کتاب توسط پیتر سنگه نگاشته شده و توسط هوشنگ امینی عزتی به فارسی ترجمه شده است.

وی تاکید کرد: کتاب مذکور در سال ۲۰۰۱ به عنوان کتاب برگزیده سال آمریکا معرفی شده و قرار است با حضور مجید شاه اویسی دکترای مدیریت کسب و کار و مدرس دانشگاه مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان در پایان تصریح کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی آن ر ا دارد که پیشنهادات علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای برگزاری هر چه بهتر این نشست ها را مورد توجه قرار دهد.

۴۶

کد خبر 1333532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =