هاشمی رفسنجانی در آستانه انتخاب هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری مواضع جدیدی را در دیدار اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره جریان فتنه بیان کرد.

به گزارش مشرق، چهار تن از اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری هفته گذشته با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند تا برخی انتقادات مطرح در میان جبهه اصولگرایی را نسبت به رویکردها و عملکردهای وی به ویژه در دوران فتنه بازگو نمایند.

اعضای حاضر در این جلسه اسدالله بادامچیان، حسن غفوری فرد، محمدنبی حبیبی و ابوالفضل توکلی بینا بودند. حبیبی در ابتدای جلسه با اشاره به سوابق مبارزاتی هاشمی و نقش وی در پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی، نسبت به مواضع سالیان اخیر هاشمی اظهار نگرانی کرد و از وی خواست مواضع خود را همگام با نظام و رهبری نماید.

یکی دیگر از اعضای جبهه پیروان در سخنانی تداوم سکوت هاشمی در قبال جریان فتنه به ویژه پس از فتنه 25 بهمن را منجر به حذف وی از ریاست مجلس خبرگان و احتمالا مناصب دیگر دانست و نسبت به وقوع چنین اتفاقی ابراز نگرانی کرد.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به مطالب مطرح شده گفت: برخوردها و مواضعی که علیه من اتخاذ می شود بخشی ریشه در داخل و بخش دیگر ریشه در خارج کشور دارد. دشمنان نظام می خواهند بین من و رهبری فاصله بیندازند.

وی بدون اشاره به سکوت 20 ماهه اش، در ادامه به موضع اخیر خود در برابر جریان فتنه اشاره کرد و افزود: موضع من در برابر جریان فتنه همان است که در بیانیه هیات رئیسه مجلس خبرگان آمد.من برای اینکه هیچ حرف و حدیثی نباشد به آقای سید احمد خاتمی گفتم بیانیه ای تنظیم کن و من هم بدون کمترین ایرادی آن را امضا کردم.

هاشمی رفسنجانی در ادامه تاکید کرد موضع صریح و شفاف من محکومیت صد در صد فتنه است و بزودی در مجمع تشخیص مصلحت هم این موضع را بیان خواهم کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه در آینده نزدیک کتابی از وی در تحلیل و ارزیابی جریان فتنه منتشر خواهد شد افزود: من در این کتاب اثبات کرده ام که پیش از همه نسبت به تولدجریان فتنه در فضای کشور هشدار داده ام.

هاشمی رفسنجانی همچنین از آمادگی خود برای ورود فرزندش مهدی هاشمی به کشور و محاکمه وی در دستگاه قضایی خبر داد.

وی در این جلسه بدون اشاره به نامه 19 خرداد88 خود خطاب به مقام معظم رهبری که به صراحت ایشان را تهدید به وقوع نافرمانی های مدنی کرده بود، از عشق و علاقه خود به مقام معظم رهبری سخن گفت و تصریح کرد:من سه خط قرمز روشن دارم.1-نظام2- ولایت فقیه3-شخص آیت الله خامنه ای.

هاشمی سپس در سخنانی احساسی که از مدت ها قبل طرح این سخنان پیش بینی می شد، گفت:من به شخص آقای خامنه ای عشق می ورزم و این دوستی را با هیچ چیزی عوض نمی کنم.ایشان عشق قلبی من است.اگر یک هفته ایشان را نبینم احساس کمبود می کنم.ایشان در رهبری بدیل و نظیر ندارد. من معتقدم اگر جایگاه ولی فقیه در این کشور ضربه بخورد دشمن به نظام ضربه خواهد زد.

هاشمی رفسنجانی همچنین بدون اشاره به استقرار تیمی از حامیان وی در قم برای رایزنی با برخی اعضای مجلس خبرگان تاکید کرد: من به دنبال پست و مقام نیستم. همان دوره قبل هم نمی خواستم کاندیدای ریاست شوم. نظر من هم روی آقای مهدوی کنی بود ولی با تکلیفی که رهبری کردند برای خبرگان کاندیدا شدم.

/3028

کد خبر 133388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۸:۱۰ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
  0 0
  این خبر رسانی بود یا تفسیر سیاسی شما؟
 • بدون نام IN ۱۸:۴۱ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
  0 0
  آقای هاشمی یکی از سرمایه انقلاب است
 • بدون نام IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
  0 0
  !!?!!!?!
 • بدون نام IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
  0 0
  چقدر با موضع شخصی نوشتین ... اصل خبر را بگید ...
 • مهدي IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۹
  0 0
  براي ما كه داراي تمدني ديرينه هستيم زيبنده است احترام به بزرگان را پاس بداريم : از شما بعيد است كه لفظ آيت ا... رااز نام هاشمي رفسنجاني حذف مي كنيد !!!!!!
 • بدون نام IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۰
  0 0
  زنده بادهاشمی
 • بدون نام IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
  0 0
  معني خبرراهم فهميديم!