دیدار پرسپولیس و نساجی قطعا برگزار می‌شود

خبرورزشی نوشت: سرپرست مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که به دلیل اتفاقات دیدار پرسپولیس و نساجی، تصمیم گرفتند زودتر بازی استقلال و سپاهان را لغو کنند.

سهیل مهدی درباره لغو دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به دلیل آلودگی هوا گفت: روحیات ما اینطور نیست که وارد بحث‌هایی شویم که دیگران چه گفتند و چه شنیده‌اند. سازمان لیگ سعی می‌کند خطاها، اشتباهات و عدم هماهنگی‌هایی که صورت می‌گیرد را، دیگر تکرار نکند.

وی افزود: روزی که دیدار پرسپولیس و نساجی مازندران با دستور مقام بالاتر از سوی استانداری تهران لغو شد، شاخص هوای آلودگی ورزشگاه آزادی قبل از بازی ۱۱۰ بود. بنا بر مراجعه به سایت‌های مرجع، می‌دانستیم روز بازی هوا خوب می‌شود و می‌توانیم بازی را برگزار کنیم، اما با ابلاغی که صورت گرفت، اعلام کردند که تمام فعالیت‌های ورزشی ممنوع است و ما هم پذیرفتیم و با توجه به دستوری که رسید، بازی‌ها را لغو کردیم. اگر چه همان روز دیدیم که هوا خوب بود.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ خاطرنشان کرد: وقتی استانداری برای این هفته، روزهای شنبه و یکشنبه را به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام کرد، به واسطه همان سایت‌های مرجع که هفت روز آینده را پیش‌بینی می‌کنند، دیدیم که شاخص آلودگی هوا بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ خواهد بود که حتی مرزهای AFC و فیفا را نیز رد می‌کند. با توجه به اینکه تجربه خوبی از حضور هواداران نساجی و تراکتور پشت درهای ورزشگاه نداشتیم و آن ناهماهنگی‌هایی که صورت گرفت و گفتند چرا پیش‌بینی نکرده بودید، باید سریع تصمیم می‌گرفتیم.

مهدی ادامه داد: صبح امروز شاخص آلودگی هوا ۱۶۱ بود. ما باید چه کار می‌کردیم؟ خودمان باید در بازی‌های داخلی مسائل مرتبط آلودگی هوا را رعایت کنیم، اگر چه AFC با شاخص آلودگی ۲۰۰ بازی‌ها را برگزار می‌کند. اگر بازی را برگزار می‌کردیم و خدای ناکرده آلودگی هوا ادامه پیدا می‌کرد و دوباره دستور می‌دادند شرایط برگزاری بازی فراهم نیست، حضور تماشاگران اصفهانی در تهران که گفته بودند ۵ هزار نفر خواهند بود و همچنین بحث بلیت‌فروشی برای ما تنش‌هایی را ایجاد می‌کرد. این مسائل ما را وادار کرد که بازی را لغو کنیم. این حرف من را به یاد داشته باشید که در ماه‌های آینده به خاطر عقب افتادن بازی‌ها چه فشاری به ما وارد می‌شود. امروز سه بازی لیگ دسته سوم و لیگ‌های پایه لغو شد و لغو مسابقات فقط مربوط به بازی استقلال و سپاهان نبود، اما استرس‌ها و تنش‌های این بازی همچنان باقی مانده است. به واسطه پیش‌بینی‌هایی که داشتیم، می‌بینیم که هوا امروز آلوده است، اگر چه دوست نداشتیم آلوده باشد.

وی در خصوص اعتراض سایر تیم‌ها و مربیان از جمله رضا مهاجری سرمربی نساجی مازندران به لغو دیدارشان مقابل پرسپولیس چند ساعت مانده به آغاز بازی گفت: درباره بازی پرسپولیس و نساجی درست می‌گویند که ما خواهش کردیم در هتل تشریف داشته باشید و می‌خواهیم بازی را با توجه به خوب بودن هوا برگزار کنیم، اما طبق دستور از شورای تأمین و استانداری تهران گردن نهادیم و بازی را لغو کردیم. ما هم از تیم خوب نساجی و هوادارانش عذرخواهی کردیم. امروز یاد گرفتیم که دیگر اشتباه نکنیم.

مهدی اظهار داشت: زمانی که در زیرنویس تلویزیون از سوی استانداری اعلام شد که تمام فعالیت‌های ورزشی در روزهای شنبه و یکشنبه ممنوع است و با توجه به شاخص آلودگی هوا در روز دوشنبه که بدتر از بازی پرسپولیس و نساجی بود، پیش‌بینی کردیم که بازی باید لغو شود و خوشبختانه این بار پیش‌بینی ما درست از آب در آمد. سعی می‌کنیم که سازمانِ باهوش و یادگیرنده باشیم و امیدوارم دیگر این اتفاقات نیفتد و تیم‌ها متحمل هزینه نشوند. رضا مهاجری درست می‌گوید، اما سعی می‌کنیم اشتباه دیگری مرتکب شویم.

سرپرست مسابقات سازمان لیگ در ادامه گفت‌وگوی خود با رادیو ورزش در خصوص اینکه چه برنامه‌ای برای بازی‌های عقب افتاده لیگ و جام حذفی دارند، تصریح کرد: لیگ را یک ماه و نیم به دلیل الزامات بلیت‌فروشی و بحث امنیتی ورزشگاه‌ها دیر شروع کردیم و ۴۵ روز را از دست دادیم. با بازی‌های تیم ملی و امید مجموعا ۷۵ روز از دست داده بودیم. ۱۵ روز نیز به دلیل آلودگی هوا از دست رفت که تا اینجای کار سه ماه می‌شود. ۱۵ روز تعطیلات برای بازی‌های تیم ملی بزرگسالان برای بازی با کامبوج و هنگ‌کنگ در پیش داریم که با احتساب ۹۰ روز تعطیلی قبلی ۱۰۵ روز خواهد شد. تعطیلات و مناسبت‌های دیگری نیز داریم که مجموع همه آنها ۱۲۰ روز خواهد شد. بنابراین، کار ما در نیم فصل دوم سخت می‌شود.

مهدی در خصوص اینکه حمید استیلی خواهان حضور همه بازیکنان امید در اردوی اخیر شده بود، گفت: استیلی برگزاری هفته هفدهم لیگ را پذیرفته بود، اما برای کمک و موفقیت به تیم امید، تعطیلی هفته هفدهم را گردن گرفتیم، چرا که گفتیم به بازیکنان امید نیاز دارند. با لغو هفته هفدهم، جلساتی را برای برنامه‌ریزی مسابقات برگزار کردیم و حتی شب یلدا را در سازمان لیگ بودیم و ۱۰ شب از آنجا رفتیم. احتمالا تا اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده برنامه هفته هفدهم و همچنین نیم فصل دوم را می‌دهیم. قصد داریم هفته هفدهم را نزدیک بازی‌های استقلال و شهر خودرو در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا (یک روز قبل یا روز بعد) برگزار کنیم. برای استقلال و شهر خودرو نیز باید برنامه هفته هفدهم آنها را بررسی کرده و در خلال یکی از از هفته‌های لیگ برگزار کنیم. حداکثر تا یک هفته دیگر برنامه نیم فصل دوم را می‌دهیم.

وی درباره زمان برگزاری دیدار استقلال و سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی گفت: امید صددرصدی به موفقیت تیم امید داریم، اما نحوه نتیجه‌گیری این تیم و استقلال در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در برنامه‌ریزی ما اهمیت دارد. نتایج تیم امید و استقلال در تاریخ برگزاری استقلال و سپاهان اثرگذار خواهد بود.

256 251

کد خبر 1334287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =