رئیسی: رأفت اسلامی حاکم است اما اجازه ناامنی نمی‌دهیم

رئیس قوه قضاییه تنها راه مقابله با توطئه‌های دشمن را تأمین خواسته‌های مشروع و حل مشکلات معیشتی مردم دانست و گفت: مهمترین مسئله در کشور امنیت است و بر این اساس، ضمن حاکمیت رأفت اسلامی نسبت به همه آحاد جامعه، به‌هیچ‌وجه اجازه ایجاد ناامنی نمی‌دهیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای‌عالی قوه قضاییه با تبریک فرارسیدن ایام میلاد باسعادت حضرت عیسی مسیح(ع) تصریح کرد: امیدواریم همه مدعیان پیروی از حضرت مسیح(ع) به‌ویژه در هیئت حاکمه کشورهای غربی، با آموزه‌های این پیامبر عظیم‌الشأن بیشتر آشنا شوند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: مهم‌ترین آموزه حضرت مسیح(ع) دین، معنویت، اخلاق، ایمان و توجه به بشریت است اما متأسفانه چنان‌که امروز شاهدیم، سیاستهای مغرب‌زمین، سیاستهایی منهای دین، معنویت و اخلاق است و این بی‌توجهی به معنویت در مشی سیاسی این کشورها، گریز از آموزه‌های عیسی مسیح(ع) به‌شمار می‌آید.

رئیسی افزود: امروز بر روحانیون و پدران کلیساهاست که حمایت از محرومان، مستضعفان و مظلومان عالم در برابر سیاستهای غرب را فریاد بزنند و با نیم‌نگاهی به کودک‌کشی و ویرانگری در نقاطی از عالم نظیر فلسطین، یمن و... ببینند که این اقدامات با کدام‌یک از آموزه‌های حضرت عیسی(ع) هماهنگی دارد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز مدعیان حقوق انسان، بزرگترین ناقضان حقوق بشرند، اظهار کرد: در کارنامه کسانی که امروز دور هم جمع می‌شوند و ژست دفاع از حقوق بشر را می‌گیرند، نقض حقوق اولیه انسان موج می‌زند و این در حالی است که اعلامیه‌ها و بیانیه‌های متعددی علیه کشورهای مستقل که جرمشان صرفاً استقلال و توجه به مردم خودشان است، صادر می‌کنند. البته این بیانیه‌ها شاید در گذشته از نگاه مردم دنیا پنهان بود اما امروز، کاملاً برای افکار عمومی جهان آشکار است که منابع خبری مدعیان حقوق بشر، منابعی غیرمطمئن و افرادی مسئله‌دار هستند و این گزارشها نیز اعتباری نزد مردم ندارد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم توجه به معیشت مردم تأکید کرد و گفت: مهمترین اقدام و راه حقیقی برخورد با توطئه‌های دشمن، رسیدگی به خواسته‌های مشروع مردم، گره‌گشایی از معیشت آنان و ایجاد آرامش در جامعه است، بر این اساس باید کاملاً چشم بر وعده‌های توخالی غرب بست و به توان داخلی توجه کرد. بی‌تردید توان داخلی می‌تواند گره‌گشای مشکلات مردم باشد و به هیچ عنوان نباید به وعده‌هایی که غرب همیشه داده و ممکن است باز هم از این وعده‌ها بدهد، امید بست.

رئیس قوه قضاییه همچنین ضمن تأکید بر لزوم توجه همگان به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رعایت رأفت اسلامی در رسیدگی به پرونده‌های حوادث اخیر در کشور، خاطرنشان کرد: قطعاً رأفت اسلامی نسبت به آحاد جامعه باید جاری و ساری باشد اما هیچ‌یک از دلسوزان نظام، مردم و امنیت کشور به کسانی که بخواهند جان، مال و معیشت مردم را تهدید کنند و آن را مورد تعرض قرار دهند، اجازه کوچکترین اقدامی نخواهند داد؛ لذا کسانی که فکر می‌کنند از برخی زمینه‌ها و سوژه‌ها می‌توانند برای ایجاد ناامنی استفاده کنند، بدانند که سخت در اشتباهند زیرا امروز مهمترین مسئله ما پاسداری از امنیت به‌عنوان یک موهبت الهی است، بر همین مبنا همه در این قضیه باید با هوشیاری عمل کنند به‌نحوی که اجازه کوچکترین ناامنی به کسی ندهند زیرا توسعه‌یافتگی کشور و رفع مشکلات معیشتی مردم، در گروی امنیت است.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1334405

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =