وزیر آموزش و پرورش: طرح رتبه‌بندی معلمان تا ۱۷ درصد به حقوق آنها اضافه می‎کند

فارس نوشت: وزیر آموزش و پرورش گفت که تلاش می‌کنیم احکام رتبه‌بندی تا بهمن صادر شود بیش از ۷۰۰ هزار معلم مشمول این طرح هستند و بررسی پرونده‌های صلاحیت معلمان در هیئت‌های ممیزه استانی کمی زمان‌بر است، اما هر زمان احکام صادر شود، اعمال افزایش‌ها از مهرماه خواهد بود.

محسن حاجی میرزایی شامگاه امروز در جمع اعضاء شورای معاونان اداره کل، روسا و مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان آذربایجان‌شرقی در باشگاه فرهنگیان تبریز با بیان اینکه مسائلی که در ذهن ما و شما است متاسفانه ناگفته باقی مانده، با مطرح کردن این سوال که اول باید به این فکر کنیم که این مسئله چه راه حلی دارد، اظهار داشت: رابطه‌ها و مسئله‌ها باید در مرحله اول تعریف شود و این یعنی بیان مسئله و نباید این مسئله را متوجه دیگران کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: من با اعتقاد و عمیقا عرض می‌کنم که مشکل آموزش و پرورش از درون آموزش و پرورش حل می شود.

حاجی میرزایی یادآور شد: کسانی که منتظرند کسی خارج از دستگاه بیاید و این مشکل را حل کند امیدشان به یاس تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسئولیت ملازم، آگاهی است نه ملازم اختیارات، اضافه کرد: بیان مسئله و تصمیم گیری به جای تصمیم سازی، فهم دقیق مسئله، آگاهی، قرار گرفتن در مقام حل نه مطالبه و حل از درون باید در موقعی که مسئولیت قبول می کنیم بعنوان رویکرد کار باشد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه چندین دهه است با مشکلات کمی و کیفی مواجه هستیم، گفت: با کار شبانه روزی و درگیر کردن ذهن نسبت به مسئله و استفاده از ظرفیت درون سیستم به فکر چاره باشیم.

وی با عنوان کردن اینکه تلقی ما از مدیران این است که دو قدرت پول و امضا را دست دارند پس توان کاری دارند اشتباه است، ادامه داد: احساس مسئولیت، خلاقیت و اندیشه قدرت هایی بالاتر از مادیات است که متاسفانه از آنها غافل شده‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: محدودیت‌های دولت امکان افزایش حقوق و امکانات را برای نیروهای فرهنگی نمی دهد و اگر عمیقا به مسئله فکر کنیم می‌بینیم که با اندکی خلاقیت و ابتکار می‌توانیم تمام محدودیت‌ها را کنار بزنیم و با حفظ منزلت و جایگاه معلمان مشکلات را حل کنیم و خلاصه اینکه ما می‌توانیم روی پای خودمان بایستیم.

۳۰ درصد نیروی وارد شده به آموزش و پرورش غیرمتعارف بوده است

وی خاطرنشان شد: در ۱۰ سال گذشته سی درصد نیروی وارد شده به آموزش و پرورش به روش‌های غیرمتعارف بوده و تا وقتی که نتوانیم این ورودی بدون رقابت سالم را حذف کنیم نمی توانیم مسئله نیروی انسانی را حل کنیم بنابراین تلاش این است که مسیر غیر متعارف ورود به آموزش و پرورش بسته بشود تا جلوی مداخله‌های دیگر نیز گرفته شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره افزایش حقوق معلمان و برنامه‌های رفاهی این وزارتخانه برای فرهنگیان نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: طبیعتا معلمان مانند مابقی کارکنان دولت مشمول افزایش حقوق سالانه که احتمالا ۱۵ درصد است خواهند بود؛ علاوه بر آن با اجرای طرح رتبه‌بندی به طور متوسط ۱۰ تا ۱۲ درصد به حقوق آن‌ها افزوده می‌شود و برای معلمان در طرح تمام وقت نیز که ۶ ساعت اضافه تدریس دارند نیز حدود ۱۷ درصد به فوق‌العاده شغل‌شان افزوده می‌شود.

احکام رتبه‌بندی معلمان تا بهمن صادر شود

وی به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان نیز اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم احکام رتبه‌بندی تا بهمن صادر شود بیش از ۷۰۰ هزار معلم مشمول این طرح هستند و بررسی پرونده‌های صلاحیت معلمان در هیئت‌های ممیزه استانی کمی زمانبر است، اما هر زمان احکام صادر شود، اعمال افزایش‌ها از مهرماه خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با بیان اینکه تمام معلمان حائز رتبه بندی خواهند بود، از افزایش مراکز خدماتی برای معلمان در راستای ایجاد امور رفاهی برای فرهنگیان خبر داد.

۲۳۲۳۱

کد خبر 1335293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =