سردار کوثری: باید مجلسی با ویژگی‌های مدنظر رهبری روی کار بیاید/ برخی نمایندگان به دنبال لابی و منافع خود هستند

مهر نوشت: سردار کوثری گفت: جانشین قرارگاه ثارالله سپاه چشم امید داشتن به کمک غربی‌ها و اتکا به ظرفیت‌های خارجی را عامل عقب‌ماندگی و فشل شدن بخش صنعت و اقتصاد خواند و گفت: صنعت دفاعی با عدم اتکا به بیگانه پیشرفت کرد.

سردار اسماعیل کوثری جانشین قرارگاه ثارالله سپاه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پیشرفت در بخش‌هایی مانند حوزه دفاعی و از سوی دیگر عقب ماندگی در حوزه‌ای دیگر مانند بخش صنعت و اقتصاد، باعث نشده که اعتراض به ناکارآمدی دولت در اذهان عمومی فراگیر شود؟ گفت: در عرصه دفاعی به دلیل اینکه از ابتدای انقلاب و در زمان هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن هیچ‌گاه متکی یا وابسته به خارج از کشور و یا اینکه به دنبال تأمین نیازهای خود از طریق تجهیزات خارجی و اقدامات دولت نبودیم، توانستیم رشد کنیم و به خودکفایی برسیم.

وی چشم امید داشتن به کمک غربی‌ها و اتکا به ظرفیت‌های خارجی را عامل عقب‌ماندگی و فشل شدن بخش صنعت و اقتصاد خواند و تاکید کرد: عرصه دفاعی کشور با باور به اینکه باید روی پای خود بایستد و اعتقاد به این مسئله که بیگانگان هیچگاه به ما کمک نخواهند کرد، روی توان داخلی و صنعت کشور حساب باز کرده و صنعتگران عرصه دفاعی در وزارت دفاع، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نیازهای خود را تأمین و کارشان را پیش بردند و خوشبختانه با خواست خداوند متعال در این عرصه موفق بوده و دستاوردهای بسیاری نیز به دست آورده‌اند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه خاطر نشان کرد: باید توجه داشت پیشرفت‌ها و موفقیت‌های دفاعی و نظامی در حالی به دست آمده که ایران از لحاظ بودجه دفاعی در سطح منطقه نیز نسبت به بودجه عمومی، پایین‌ترین میزان بودجه دفاعی را دارد.

سردار کوثری با اشاره به تبلیغات گسترده رسانه‌های بیگانه علیه توانمندی‌های دفاعی کشورمان گفت: دشمنان ملت ایران تبلیغات و جنگ رسانه‌ای گسترده‌ای را در خصوص توانمندی و بودجه دفاعی کشور به کار گرفته اند در حالی که میزان بودجه دفاعی ایران بسیار کمتر از برخی کشورهای منطقه است و ایران کمترین بودجه دفاعی را در منطقه دارد.

وی موفقیت‌های عرصه دفاعی را نتیجه اعتماد به جوانان و اتکا به توان داخلی دانست و گفت: ایران اسلامی با اهمیت قائل شدن برای توان داخلی و توجه به دانشمندان جوان و انقلابی از ابتدای انقلاب و در دفاع مقدس و حمایت‌های بی دریغ حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا، امروز به موفقیت‌های چشمگیر و بازدارندگی فعال دست یافته است.

هزینه کمی به حوزه دفاعی اختصاص داده است

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه گفت: ایران در مقابله با دشمنان که همواره در حال توطئه علیه کشورمان هستند هزینه کمی به حوزه دفاعی اختصاص داده است اما با این وجود به خوبی توانسته تهدیدات را تبدیل به فرصت و به قدرت بازدارندگی فعال دست یابد.

سردار کوثری در بخش دیگری از سخنان خود و درپاسخ به سوالی درباره اینکه در جایی که دولت ناکارآمدی جدی دارد و مجلس فعلی نیز در این ناکارآمدی، دولت را همراهی می‌کند، آیا ممکن است محصول اعتراض مردم و تمرکز اذهان عمومی برای برون رفت از مشکلات فعلی، به جریان سیاسی مقابل مجلس و دولت معطوف شود؟ گفت: مجلسی که حائز ویژگی‌هایی مد نظر مقام معظم رهبری است باید روی کار بیاید، نمایندگانی که از سوی مردم انتخاب می‌شوند باید دارای روحیه انقلابی و جهادی و افرادی متکی به خدا و ملت باشند نه اینکه متکی به پول و افرادی که در انتخابات برای رأی آوردن آنها هزینه کرده‌اند.

نمایندگان باید با مردم رو راست باشند

وی افزود: نمایندگان باید با مردم رو راست باشند و حرفی را که بزنند در مجلس نیز عمل کنند. برخی از افراد در زمان انتخابات قول‌هایی می‌دهند و مردم را امیدوار می‌کنند و زمانی که رأی می‌اورند و وارد مجلس شدند به شکل دیگری عمل کرده و به دنبال لابی و کسب منافع شخصی و گروهی خودشان هستند.

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه خاطرنشان کرد: مردم نسبت به انتخاب نمایندگان مجلس باید توجه خاصی داشته باشند تا مجلس آینده یک مجلس مردمی به تمام معنا باشد تا این گفته امام راحل که مجلس در رأس امور است تحقق یابد. نمایندگان باید شأن و جایگاه مجلس را رعایت کنند.

۲۱۷۲۱۶

کد خبر 1335685

برچسب‌ها