موسوی: ایران شانس اول کسب سهمیه المپیک است

محمد موسوی سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران از شرایط والیبال و انتخابی برای توکیو ‌می‌گوید و معتقد است والیبال ایران چیزی برای از دست دادن نداد و باید المپیکی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سید محمد موسوی حالا روزهای متفاوتی را در لیگ لهستان سپری می کند. جدا از همه حاشیه هایی که در لیگ ایران وجود داشت و حاشیه هایی که سید ناخودآگاه با آنها درگیر هم می شد.چاره ای نبود.روزی که قرارداد با پلاس لیگا را امضا کرد گفته بود:«رفتم تا در آرامش والیبال بازی کنم.»او حالا ذهن اش آرام تر است و با خیال راحت تری،کاری که به آن علاقه دارد را انجام می دهد.او در ابتدا درباره نیم فصل حضور در پلاس لیگا می گوید:«امسال نیم فصل متفاوتی داشتم. چرا که پلاس لیگا تفاوت زیادی ازنظر کیفی، برنامه ریزی  و حواشی دارد. لیگی به مراتب متفاوت و بهتری است. پلاس لیگا بعدازسری a  ایتالیا در ردیف  لیگ های خوب است. مارکتینگ عالی دارد و باشگاه ها از جیب شان هزینه نمی کنند و وابسته به دولت هم نیستند. باشگاه اولشتین 70 سال قدمت دارد . من وقتی شنیدم تعجب کردم، در حالی که نمی دانستم 70 سال پیش والیبال در ایران بوده یا نه ؟ اما آنها لیگ  والیبال داشته اند.ما خیلی چیزها باید از آنها یاد بگیریم».
او با بیان اینکه از لژیونر شدن راضی است ادامه داد:« سال قبل می خواستم خارج از ایران بازی کنم اما نشد. چرا که لیگ ما ضعیف شده. خوشبختانه امسال فرصت خوبی پیش آمد.با اینکه بهترین مدافع روی تور پلاس لیگا شده ام اما خودم هنوز  از شرایطم صد درصد راضی نیستم. فکر می کنم می توانستم بهتر کار کنم. ولی شرایط جور نبود،چرا که تیم ما تیمی گردن کلفت با بازیکنان سطح بالا نیست ، شاید این تیم در ایران قهرمان می شد اما در پلاس لیگا تیم متوسطی است که بین تیم های چهارم تا هفتم جدول است.»
از سید پرسیدیم که یکی از دغدغه های همیشگی کولاکوویچ خستگی بازیکنان بوده است،اتفاقی که ظاهرا در لیگ لهستان وجود ندارد.سید در این باره توضیح می دهد:«ما اصلا اینجا خسته نمی شویم. چرا که برنامه ریزی درست است و ما هر 5 روز یک بازی داریم نه اینکه یک هفته استراحت کنیم و با فاصله سه روز دو تا بازی داشته باشیم.برنامه هر 5 روز یک بازی بازیکنان را خسته نمی کند و فرصت ریکاوری می دهد. خستگی بازیکنان ما در لیگ به خاطر هفته ای  دو بازی است و 8 روز سه بازی.من اصلا نمی دانم چرا لیگ یکشنبه و چهار شنبه برگزار می شود؟ آن هم وقتی پخش مستقیم نمی شود. در حالی که همه بازی های تیم های پلاس لیگا  پخش مستقیم می شود. هیچ بازی نیست که پخش نشود. هم درآمد بالایی برای باشگاه ها دارد و هم بازیکنان خسته نمی شوند.»
سید درباره مصدومیت غفور و البته بازگشت دوباره شهرام محمودی به تیم ملی گفت:«از یک طرف برای امیر خیلی ناراحتم وتیم ملی . چرا که تیم ملی در این چند سال خیلی به امیر غفور وابسته است . امیر بازیکن بزرگی است که متاسفانه در این شرایط قرار گرفت که امیدوارم مصدومیتش خیلی حاد نباشد و برای المپیک برگردد. شهرام هم بازیکن باتجربه ای است که با شرایط بدنی مناسب کمک حال خوبی برای تیم است. خوشحالم از برگشتش و امیدوارم موفق باشد.»
اما حرف های پایانی سید والیبال ایران.آنجا که او درباره انتخابی المپیک می گوید:«ایران با اختلاف  شانس اول کسب سهمیه المپیک است . اگر اتفاق خاصی نیفتد. هر چند نبود امیر و فرهاد به تیم ضربه می زند اما ما بازیکنان جوان باکیفیتی کم نداریم. باید برای سهمیه المپیک تلاش مصاعف کنیم چرا که همه تیم ها چیزی برای از دست دادن ندارند و ما هم باید با قدرت به این مسابقات برویم. این طور نیست که بلیت توکیو را از قبل برای ما کنار گذاشته باشند  و منتظر،تا ما آن را بگیریم.باید برای این سهمیه زحمت بکشیم.»
 

256 43

کد خبر 1336203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =