عربستان کشتی های نفتی و غذایی را آزاد نمی کند

فارس نوشت: یک مقام شرکت نفت یمن گفت که ائتلاف سعودی 9 کشتی حامل فرآورده‌های نفتی و یک کشتی حامل مواد غذایی را طی دو ماه اخیر در توقیف نگاه داشته است.

مدیر کل شرکت نفت یمن در استان الحدیده این کشور گفت که ائتلاف سعودی همچنان نُه فروند کشتی حامل نفت و یک کشتی حامل مواد غذایی و آرد را با وجود اینکه مجوز ورود به بندر الحدیده دارند در توقیف نگاه داشته است.

به گزارش وبگاه خبری المسیره، وی افزود: «این نُه کشتی توقیف شده بیش از ۲۴۰ هزار تن ماده بنزین و دیزل حمل می‌کند و از اوایل نوامبر گذشته در توقیف هستند از توقیف نخستین کشتی ۵۱ روز می گذرد. روز جمعه هم یک کشتی حامل آرد توقیف شده است».

مدیر کل شرکت نفت یمن در الحدیده ائتلاف سعودی و سازمان ملل را مسئول نقض مکرر توافق سوئد خواند.

عربستان سعودی پنج سال است که با تشکیل ائتلافی با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی ضمن حملات گسترده هوایی به شهرهای مختلف یمن، از رسیدن مواد غذایی ، دارویی و سایر نیازهای مردم به شهرهای مختلف این کشور جلوگیری می‌کند. 

تاکنون بارها، ائتلاف سعودی، کشتی‌های حامل مشتقات نفتی را در دریا متوقف کرده و مانع ادامه راه آنان برای تخلیه فرآورده‌های نفتی در بندر الحدیده شده است، این در حالی است که این اقدام کاملا مخالف  قوانین، توافقنامه ها و مقررات بین المللی و اصول انسانی است و  کمبود سوخت در یمن بسیاری از مراکز ضروری مانند بیمارستان‌ها را با مشکل جدید روبرو کرده است. 

310 310

کد خبر 1336291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =