۱۹ اولویت پژوهشی برای چهارمحال و بختیاری در نظر گرفته شد

ایرنا نوشت : رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم تهیه و تدوین طرح‌های پژوهش برای تسریع در روند توسعه همه جانبه و پویا گفت: در سال‌جاری برای تسریع در روند توسعه‌ای این استان ۱۹ اولویت پژوهشی در نظر گرفته شده است.

علی شهریارپور در کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این تعداد اولویت پژوهشی از بین ۱۱۱ عنوان پژوهشی انتخاب شده‌اند.
وی افزود: تهیه و تدوین ۱۱۱ عنوان پژوهشی چهارمحال و بختیاری به حداقل ۶۵ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.
شهریارپور تصریح کرد: اما اعتبارات پژوهشی چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری ۴ میلیارد و ۸۴۵ میلیون ریال است.
وی یادآور شد: کاربردی بودن و کتابخانه‌ای نبودن پژوهش‌ها، تمرکز بر رفع مشکلات، توجه به تجارت بین‌الملل، حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، کسب و کارهای نوپا، حوزه‌های زنان، خانواده و جوانان، استفاده از ظرفیت‌های استان در جهت‌گیری‌های پژوهشی چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری مورد توجه قرار گرفته است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سال‌گذشته برای ۱۳ طرح پژوهشی اولویت‌دار استان ۴ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال اختصاص یافت.
وی گفت: از این میان ۲ دستگاه اجرایی چهارمحال و بختیاری نتوانستند بودجه‌های پژوهشی خود را به موقع جذب کنند.
شهریارپور تاکید کرد: با این سهل‌انگاری حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار پژوهشی چهارمحال و بختیاری به تهران برگشت داده شد.
گفتنی است ،۲ گروه کاری شامل "فناوری و نوآوری" با دبیری پارک علم و فناوری و "آموزش و پژوهش" به دبیری دانشگاه شهرکرد زیرمجموعه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری چهارمحال و بختیاری تشکیل و فعال شده است.
چهارمحال و بختیاری دارای نزدیک به ۴۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و حدود ۲ هزار عضو هیات علمی دارد.

۴۶

کد خبر 1336343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =