نقش ثبت احوال در اقناع سازی افکارعمومی بر امر انتخابات تعیین کننده است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد که نقش ثبت احوال در امر حساس انتخابات و اقناع سازی و افزایش ضریب اطمینان مردم با توجه به رسالت سنگین این نهاد در جلوگیری از جعل اسناد هویتی بسیار ممتاز، موثر و تعیین کننده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ، حسین کلانتری در دیدار مدیرکل و کارکنان ثبت احوال کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: البته با توجه به ایجاد بستر لازم در مکانیزه شدن و هوشمند سازی فرآیند برگزاری انتخابات بویژه در زمینه احراز هویت افراد میزان و درصد خطا در این امر تا حدود زیادی غیرممکن است.

وی همچنین از اداره کل ثبت احوال استان خواست با هماهنگی حوزه فناوری اطلاعات استانداری و سایر نهادهای مربوطه تمامی زیرساخت ها، ابزارها و تجهیزات لازم در زمینه مکانیزه شدن و الکترونیکی کردن فرآیند برگزاری انتخابات در استان را فراهم کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضرورت عبور از ثبت احوال سنتی به ثبت احوال نوین با ابزارها و مکانیسم های روز را یادآور شد و گفت: این مهم در دولت تدبیرو امید روند مثبت و امیدوارکننده ای به خود گرفته است.

وی ادامه داد: امروز ثبت احوال بر پایه دانش و نرم افزارهای مدرن پایه ریزی شده که مدیریت زمان و شتاب بخشی در ارائه خدمات را افزایش داده است.

کلانتری یکی از وظایف ، اهداف و ماموریت های مهم این نهاد حاکمیتی را جلوگیری از جعل اسناد هویتی دانست و گفت: باید این مهم در ثبت احوال استان به صفر برسد.

وی همچنین نیروی انسانی موجود در هر نهادی به ویژه در دستگاه حساسی همچون ثبت احوال را یکی از سرمایه های ارزشمند، موثر و پیش برنده در پویایی و کارآمدی آن دستگاه دانست و گفت: مدیری موفق است که بتواند با جلب رضایت مندی کارکنان از ظرفیت و توان آنها در پیشبرد اهداف سازمانی خود بهره ببرد.

 مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: یکی از دستاوردهای این نهاد در دولت تدبیرو امید اجرای طرح فیبر نوری در شهرهای مختلف استان بوده است.

محمدعلی تقوی اظهار داشت: هم اینک طرح فیبر نوری هفت شهرستان این استان با ۶ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال اعتبار اجرا شده است.

وی شفاف سازی، دریافت خدمات با سرعت، حذف کاغذ و آلودگی های زیست محیطی از پیامدهای اجرای دولت الکترونیک و شبکه فیبر نوری ثبت احوال دانست.

تقوی همچنین یادآور شد: صدور شناسنامه مکانیزه در سطح استان هم اینک به حدود ۸۲ درصد رسیده که میانگین کشور زیر ۴۰ درصد است.

وی  همچنین شمار افراد بالای ۱۵ سال و واجد شرایط صدور کارت شناسایی هوشمند در استان را ۵۴۶ هزار نفر دانست و گفت: برای حدود ۸۷ درصد آنها کارت هوشمند صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک بالای ۹۵ درصد اسناد هویتی در سطح استان مکانیزه شده اند.

46

کد خبر 1336394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =