بیشترین درآمد از دروازه پرسپولیس؛ یک بازی ۸۰۰ میلیون!

جدال برای قرار گرفتن درون دروازه پرسپولیس خیلی جدی‌تر از ۳ فصل گذشته است؛ آن‌قدر جدی که علیرضا بیرانوند گلر اول تیم ملی را با چالشی غیرمنتظره روبرو کرده است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: حالا رادو یکی از ارکان اصلی پرسپولیس است و با بیرانوند برای قرار گرفتن درون دروازه رقابت می‌کند. پرسپولیس تقریباً هیچ‌یک از فصل‌های لیگ برتر را با دو دروازه‌بان آماده سپری نکرد و از زمانی که زوج بیرانوند و رادو به پرسپولیس آمدند، مسیر قهرمانی‌های متوالی هم هموار شد. در ادامه یادآوری خواهیم داشت از دروازه‌بان‌های پرسپولیس در طول تاریخ لیگ برتر...

داود فنایی: آن روزها دروازه‌بان اول پرسپولیس بود، حتی در اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر تأثیر داشت، اما هیچ‌وقت در تیم ملی گلر اول نبود.

فرشید کریمی: فرشید که به خاطر برادرش یعنی علی کریمی پرسپولیسی شده بود، گلر مورد اعتماد علی پروین نبود و روی نیمکت می‌نشست، اما برادر جادوگر تا لیگ پنجم صبر کرد و گلر اول پرسپولیس شد.

ساشا ایلیچ: ساشا متخصص گل خوردن روی شوت‌های از راه دور بود و خیلی‌ها می‌گفتند کم‌بینا است و توپ‌های راه دور را نمی‌بیند. ساشا فقط یک فصل در پرسپولیس ماند.

محمد محمدی: دروازه‌بان جوانی که در پرسپولیس رشد کرد، اما یاغی شد و به استقلال رفت. محمدی ۳ فصل برای پرسپولیس بازی کرد.

مهدی واعظی: دروازه‌بانی که از پیکان به پرسپولیس آمد و آنقدر ماند تا با این تیم بعد از ۳ سال در لیگ هفتم قهرمان لیگ برتر شد.

علیرضا حقیقی: با گرفتن پنالتی علی دایی مشهور شد، اما هیچ وقت در پرسپولیس گلر مورد اعتمادی نبود، اما در تیم ملی درخشید و به اروپا هم رفت.

حسن رودباریان: در سالی که ۴ دروازه‌بان برای قهرمانی پرسپولیس بازی کردند، حسن رودباریان هم که ملی‌پوش بود، نقش مهمی در قهرمانی سرخپوشان داشت.

میثاق معمارزاده: فقط دو هفته طول کشید تا مصدوم شود و بعد از مصدومیت انگار فوتبال بازی کردن را فراموش کرد. میثاق بیشتر دنبال سایه توپ می‌رفت تا خود توپ!

رحمان احمدی: رحمان به پرسپولیس آمد تا نقاط ضعف حقیقی و معمارزاده را پوشش دهد، اما بیش از یک فصل در جمع سرخپوشان نماند.

حسین هوشیار: گلری که با آمدنش باعث خوشحالی استقلالی‌ها شد، چون گل ۴۰ متری از حنیف عمران‌زاده خورده بود و در پرسپولیس هم نشان داد متخصص گل خوردن از راه دور است.

آسمیر آودوکیچ: یکی از دلایلی که بدانید پرسپولیس از حقیقی و معمارزاده و هوشیار همزمان ناراضی بود، آمدن آودوکیچ به پرسپولیس برای لیگ قهرمانان آسیاست. گلری که ملقب به اسپایدرمن (مرد عنکبوتی) بود و شیرجه‌هایش زیر طاق دروازه در پرسپولیس نظیر نداشت.

نیلسون: گلر مورد علاقه علی دایی که به عقاب سیاه ملقب بود، بعد از ۲ فصل درخشش توسط حمید درخشان نیمکت‌نشین شد و از پرسپولیس رفت.

مسعود همامی: بیشترین درآمدزایی را از دروازه پرسپولیس کرد و برای یک بازی در لیگ برتر ۸۰۰ میلیون تومان پول گرفت.

سوشا مکانی: گلر خوبی که مسائل روحی و روانی او را به یک چوب خشک درون دروازه تبدیل می‌کرد و لیگ پانزدهم زوجش با محسن بنگر کار دست پرسپولیس داد. البته بیشتر از اتفاقات درون زمین شلوار باب‌اسفنجی سوشا بود که سرنوشت فوتبالش را تغییر داد و او را به اروپا برد.

مرتضی قدیمی‌پور: اخراج ایمان صادقی در جام حذفی فرصتی شد تا مرتضی قدیمی‌پور که نمی‌دانیم اصلاً کجا فوتبال بازی کرده بود و حالا کجا بازی می‌کند، درون دروازه پرسپولیس بایستد و با کم‌تجربگی‌اش تیم را از این جام، حذف کند.

ایمان صادقی: گلری که استقلالی بود، اما آمد تا سوشا را نیمکت‌نشین کند، اما آنقدر در پرسپولیس بد بود که سوشا با اشتباهاتش در آن تیم فیکس بازی می‌کرد.

بوژیدار رادوشویچ: در تمامی افتخارات اخیر پرسپولیس حضور داشته و با وجود بازی‌های کم و حقوق چند میلیاردی، بهترین نامزد نیمکت‌نشینی بیرانوند بوده و همیشه جای خالی بهترین دروازه‌بان آسیا را به خوبی پر کرده است.

علیرضا بیرانوند: بعد از احمدرضا عابدزاده، پرسپولیس دروازه‌بان ششدانگ نداشت، اما بیرانوند آمد تا هم جای عابدزاده را پر کند و هم پرسپولیس را علاوه بر ۳ قهرمانی در لیگ برتر تا فینال آسیا هم ببرد.

این مطلب را هم از دست ندهید: علیپور نیم‌فصل تمدید نمی‌کند!

کد خبر 1336636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
  6 0
  نیلسون ... و اما نیلسون ... واقعا حیف شد پرسپولیس نیلسون رو از دست داد. عابدزاده، نیلسون، بیرو، رادو مربع طلایی دروازه پرسپولیس
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
  0 0
  رادو اولی داره آخری نداره فقط بیرو