بخش کشاورزی کردستان مستعد سرمایه گذاری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: با وجود سرفصلهای مختلف برای پرداخت تسهیلات و حمایتهایی که از سوی مسئولین استان صورت می گیرد بخش کشاورزی کردستان مهیای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، خالد جعفری در دیداری با مدیرکل سازمان بازنشستگی استان و اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی فراگیر ملی پیشکسوتان سنه اظهار داشت: مشکل اصلی و اساسی ما در استان بحث ایجاد درآمد و اشتغال جوانان تحصیل کرده است که بخش کشاورزی استان می تواند بستر مناسبی برای فعالیت و به کارگیری این جوانان باشد.

وی با بیان اینکه جوانان ما باید یادبگیرند که تنها محل کسب درآمد مشاغل دولتی و اداری نیست، تصریح کرد: جوانان ما با پشت کار و تلاش می توانند با راهنمایی کارشناسان مجموعه جهاد کشاورزی در  بخشهای مختلف کشاورزی فعالیت اقتصادی مناسبی داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با تاکید بر اینکه مجموعه جهاد کشاورزی از هرگونه فعالیت و تلاشی در حوزه کشاورزی حمایت می کند خاطر نشان کرد: در حال حاضر پتانسیل خوبی در تمام بخشهای سازمان جهاد کشاورزی برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی وجود دارد که باید با تلاش و پشتکار جوانان و حمایت های دولی به فعلیت در بیاید.

جعفری بازگشت بازنشستگان به عرصه اقتصادی و اجتماعی در استان را بسیار پسندیده و قابل تقدیر دانست و افزود: تجربه و دانش بازنشستگان استان در کنار جوانان تحصیل کرده  میتواند در دستیابی به اهداف تعیین شده در اساس نامه  شرکت تعاونی فراگیر ملی پیشکسوتان سنه  سیار تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه بازنشتگان در سنوات گذشته زحمات زیادی را متحمل شده اند بیان کرد: فعالیت بازنشستگان استان در شرکت تعاونی فراگیر ملی پیشکسوتان سنه  یک امر خداپسندانه و بدون چشم داشت است که امیدواریم بتواند در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل کرده بخصوص فرزندان بازنشستگان مثمر ثمر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اذعان کرد: برای توسعه فعالیت های بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال در استان  برای ایجاد گلخانه ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی، توسعه باغات، کشت گیاهان دارویی  با پرداخت تسهیلات آماده هرگونه همکاری با شرکت تعاونی فراملی بازنشستگان استان هستیم.

گفتنی است شرکت تعاونی فراگیر ملی پیشکسوتان سنه  با یک هزار نفر عضو و سرمایه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در استان کردستان فعالیت خود را شروع کرده و به گفته اعضای هیئت مدیره هدف اصلی این تعاونی ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل کرده استان بخصوص فرزندان بازنشستگان است.

۴۶

کد خبر 1336692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =