جزئیات قطعنامه ۶ بندی مراسم ۹ دی /انتقاد چمران از رفتار انتخاباتی میرحسین موسوی /نقش منافقین در حوادث آبان ماه

فارس نوشت:قطعنامه مراسم بزرگداشت سالروز یوم‌الله نهم دی در میدان امام حسین(ع) تهران قرائت شد.

جمعیت حاضر در میدان با فریادهای «الله اکبر» خود بندهای قطعنامه یوم‌الله نهم دی را تأیید کردند.

متن این قطعنامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یوم‌الله نهم دی روز خروش مردم عاشورایی ایران اسلامی، تحقق وعده حق تعالی و غلبه جنود الهی بر جنود شیطانی است، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و اثبات‌کننده قابلیّت و کارآمدی نظام دینیِ مبتنی بر اصل مترقی ولایت فقیه در عبور از بحران‌ها و فتنه‌ها می‌باشد؛ حماسه ماندگاری که در عین تقویتِ اتحاد و انسجام ملی، حول محور ولایت و پشتیبانی از نظام مقدس اسلامی، انزوای اصحابِ زبون فتنه و اعتراف نظام سلطه به اقتدار درونی و قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی را در پی داشت و نشان داد با حفظ روحیه انقلابی و پایبندی عملی به منویّات حکیمانة ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای «ادام‌الله ظله‌الوارف» و اتکاء به نیروی لایزال الهی و مؤلفه‌های درونی، می‌توان همچون پیروزی مایة مباهات هشت سال دفاع مقدس، پیچیده‌ترین فتنه را مهار و با کمترین هزینه، عزتمندانه از آن عبور کرد و اینک در دهمین سالگرد تجلّیِ دست قدرت الهی و خلق حماسة ماندگار یوم‌الله نهم دی‌ماه به‌عنوان مظهر دیانت، بصیرت، ولایتمداری، دشمن‌شناسی و عملِ به‌هنگام، با ندای ملکوتی «الله اکبر / خامنه‌ای رهبر» اعلام می‌نماییم:

۱- با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاسِ نعمت عظیم ولایت و رهبری شجاع، حکیم و مدبّر، بار دیگر با قافله‌سالارِ صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلام، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عهد و پیمان ناگسستنی خود را تجدید نموده و پایبندیِ عملیِ همگان به منویات معظم‌له را رمز بقای عزّت، غلبه بر فتنه‌ها و حل مشکلات جامعه می‌دانیم.

۲- در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ایِ خبرگان رهبری، آحاد هم‌میهنان عزیز و متدین را به حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی با هوشیاری در برابر تبلیغات فریبنده انتخاباتی و موج‌سواری نااهلان دعوت و از شورای محترم نگهبان به‌عنوان عماد ملّت و دین و سکینه قلب مؤمنین، فقط و فقط خدا را در نظر گرفتن و نهراسیدن از جنجال‌هایِ بی‌پایه و اساس، شجاعت و دقت هرچه بیشتر در احراز مُسَلَّمِ شرایط قانونی نامزدهای انتخاباتی و اِعمال دقیق نظارت استصوابی برای جلوگیری از نفوذ عناصر غیر انقلابی به خانة ملت را مُصِرّانه خواهانیم.

۳- بصیرت و ولایتمداری امت نمونه تاریخِ الهام‌گرفته از فرهنگ غنی غدیر و عاشورا با دشمن‌شناسی و حضور حماسی در صحنه برای شکست توطئه‌های رذیلانة نظام سلطه و نااهلان داخلی، اعم از غائله ۷۸، فتنه پیچیده ۸۸ و آشوب‌های سال ۹۶ و ۹۸ بیانگر این واقعیت است که ملت به رغم دشواری‌ها و سختی‌ها، آنگاه که لازم باشد، فارغ از هر نوع گرایش سیاسی در پای نظام دینی ایستاده و آماده جانفشانی است لکن تمامی مسئولین در قوای سه‌گانه متعهد و مکلّفِ ذاتی به پرهیز از هر نوع حاشیه‌سازی و اهتمام حداکثری برای رفع معضل تورم، گرانی، بیکاری و برخورد قاطع با مفسدین بوده و اقدام فوری و عمل به هنگام به این وظیفة خطیر راخواهانیم.

۴- لازمه غلبه بر جنگِ همه‌جانبهِ دشمن در مقطع حساس کنونی و توطئه‌ شیطانیِ طاغوت اعظم آمریکای جهانخوار تلاش برای بی‌ثباتی جبهه مقاومت را تقویت روحیة استکبار ستیزی، هوشیاری بیش از پیش ملت‌ و پرهیز احزاب، گروه‌ها و مسئولین کشور از دلبستن به بیگانگان و نگاه به بیرون و ضرورتِ اتکاء به توانمندی‌های داخلی و تحقق عملیِ اقتصاد مقاومتی می‌دانیم.

۵- خواستار دقتِ مضاعف در بررسی موشکافانه قراردادهای بین‌المللی با نهراسیدن از تهدیداتِ دشمن بوده و هرگونه تلاش مذبوحانه برای استحالة نظام مقدس اسلامی و زمزمة شوم مذاکره با عهدشکنان پلید را مصداقِ جنایت و خیانت به سرنوشتِ عزتمندانه ملت، آرمان مقدس شهدای گلگون‌کفن و کشور دانسته و آن را شدیداً محکوم می‌نماییم.

۶- حملات هوایی وحشیانه شیطان بزرگ آمریکا به پایگاه بسیج مردمی (حشدالشعبی) عراق همچنین رفتار ددمنشانه دولت دیکتاتور نیجریه علیه شیعیان مظلوم بویژه عالم آگاه و مبارز نستوه، شیخ زکزاکی و همسر مکرمه ایشان را شدیداً محکوم، اهتمام حداکثری مسوولین محترم بخصوص دستگاه دیپلماسی کشور برای استفاده از ظرفیت مجامع بین المللی و رهایی این عالم جلیل القدر از بند اسارت و معالجه فوری قبل از وخیم تر شدن حالشان را خواهانیم.

‌چمران: نباید فکر کنیم دشمن خسته می شود

مهدی چمران، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب، صبح دوشنبه ۹ دی ماه در تجمع بزرگ پرچمداران بصیرت که در مصلی صاحب الزمان(عج) شهرستان ورامین برگزار شد ، طی سخنانی اظهار کرد: در همه ادوار مختلف دشمن برای از پای انداختن ما دسیسه‌های نظامی چیدند؛ در طبس خداوند آنان را شکست داد و خودشان برگشتند خار و ذلیل نیز برگشتند و بعد از آن جنگ تحمیلی را به وسیله صدام که یک نوکر آمریکا و آمریکایی‌ها بود بر ما تحمیل کردند.

به گزارش ایسنا وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب، دشمنان باز هم دست بردار نبودند و برنامه‌های دیگری تنظیم کردند که این برنامه‌های بلند مدت در مسیر برنامه‌های فرهنگی و سیاسی و اقتصادی بود که در کشور ما کار کردند و تا به سال ۷۸ رسید و با هماهنگی که در داخل و خارج از کشور بود می‌خواستند گام‌هایی برای ضربه زدن به انقلاب ما بردارند که خداوند نخواست و با هوشیاری مردم و رهبر فرزانه خنثی شد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه آنان دوباره برنامه ریزی کردند و نباید فکر کنیم که دشمن خسته می‌شود، گفت: آنها اندیشکده ها و مراکز پژوهشی فراوانی را در همه دنیا به ویژه آمریکا و انگلیس تدارک دیده‌اند که با ملت ما چگونه بجنگند و چگونه انقلاب را به سقوط بکشانند.

وی با اشاره به انتخابات ۸۸ و اعلام نتایج انتخابات اظهار کرد: زمانی که فردی اعلام کرد که برنده انتخابات شده است این خبر موجی از احساسات به وجود آورد و زمانی که اعلام شد این فرد برنده انتخابات نشده است فریادها اعتراضات و اعلامیه‌ها بلند شد و از احساسات مردم سوء استفاده کردند و مردم را به خیابان‌ها کشاندند و درگیری و دو قطبی بین طرفداران و مخالفین ایجاد شد و چند ماهی کشور را در التهاب نگه داشتند که این التهابات در جهات مختلف آسیب‌های فراوان به کشور وارد آورد.

چمران با اشاره به یکی از خسارات التهابات ۸۸ افزود: یکی از این مشکلات مسئله هسته‌ای بود که طی آن برنامه‌هایی که اجرا شده بود و نشست‌هایی که به جاهای مناسبی رسیده بود و موفقیت‌های بزرگی را می‌توانستیم کسب کنیم اما بعد از آن آشوب‌ها دشمن احساس کرد نیرویی در داخل به عنوان پشتیبان دارد و به برنامه‌های خود امیدوار شد و آسیب و ضررها از همان نقطه آغاز شد و دیدیم که در نشست‌های بعدی به شکل و رفتار دیگری خودش را نشان داد.

قدرت سیاسی آمریکا رو به افول است

امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان، ظهر امروز در نشست تخصصی حماسه بصیرت به مناسبت ۹ دی‌ماه که در سالن شهید شهریاری دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد، گفت: حفظ و ارتقای آمادگی عملیاتی، یکی از راهبردهای اصلی نیروهای مسلح کشور است که خوشبختانه با به‌روزرسانی تجهیزات و ارتقای توان تاکتیکی، قدرت بازدارندگی کشور افزایش یافته است و امروز اجازه هیچ‌گونه تجاوزی را به دشمن نمی‌دهیم.

بنابر گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه تهدیدات دشمن در مرزهای کشور، منطقه و حتی خارج از منطقه رصد می‌شود، عنوان کرد: نیروهای اطلاعاتی این تهدیدات را مورد بررسی قرار می‌دهند و متناسب با آن راهبردهای دفاعی تعریف می‌شود و نیروهای دفاعی در این راستا تقویت خواهند شد.

این مسئول با بیان اینکه نیروهای دفاعی با قدرت از کشور دفاع می‌کنند و اجازه تحرکی به دشمن نمی‌دهند، تصریح کرد: تحلیل‌گران اذعان دارند که قدرت سیاسی آمریکا رو به افول است و شاهد تغییر در هندسه جهان هستیم.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: دشمن با بازوی فکری و اجرایی، کار برنامه‌ریزی شده سنگین را در فتنه ۸۸ تدارک دیده بود، اما هدایت مدبرانه مقام معظم رهبری و بصیرت ملت همیشه در صحنه، آب سردی روی فتنه ریخت و آتش دشمن را خاموش کرد.

این مسئول ادامه داد: دشمن در سناریوی آبان امسال، نفراتی از منافقان را شناسایی کرد تا شهرها را به آشوب بکشند، ولی فریب‌خوردگان باید متوجه این موضوع باشند که هر کسی مردم را ناامید کند، مستقیم یا غیرمستقیم کار ضدانقلاب را انجام می‌دهد.

وی به اشاره به اینکه اکنون ۷۰۰۰ داعش در شمال افغانستان حضور دارند، خاطرنشان کرد: دشمن قصد دارد به ستون اصلی خیمه انقلاب و ولایت‌فقیه حمله کند که مردم همواره باید هوشیاری خود را حفظ کنند.

وحدت ملی و پیوند ملت با رهبری راه غلبه بر مشکلات است

همچنین ایسنا نوشت؛

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد در راهپیمایی گرامیداشت ۹ دی یاسوج افزود: مهم‌ترین اصل در نظام اسلامی و جامعه دینی حضور، مشارکت و نقش آفرینی تعیین کننده آحاد جامعه اسلامی است. نظام اسلامی در سایه حضور و مشارکت مردم به طوفان قدرت‌مندی برای در هم کوبیدن نظام شاهنشاهی متکی به قدرت های جهانی تبدیل شد.

ابوترابی تاکید کرد: در شرایطی که مردم به دلیل تحریم‌ها فشارهای بیگانه، ضعف های درونی دوران سختی را سپری می کنند و قدرت خرید مردم بخصوص طبقات ضعیف و متوسط به طور معناداری کاهش یافته، حوادث آبان ماه سال‌جاری و افزایش نرخ بنزین مردم به نحوه اعمال این تصمیم اعتراضات جدی داشتند، چرا با مردم گفت و گو نشده است و در جریان این تصمیم قرار نداشتند.

وی گفت: هر کشوری با چالش‌ها و مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی روبه رو است اما کشوری می تواند از این چالش‌ها با قدرت بیرون برود که برخورددار از وحدت و انسجام مستحکم ملی برخورددار باشد. وحدت ملی و پیوند ملت با رهبر معظم انقلاب راه غلبه بر مشکلات، چالش‌ها و ضعف‌هاست و می توانیم به یک قدرت بزرگ اقتصادی قاره آسیا تبدیل شویم.

امام جمعه موقت نماز جمعه تهران با اشاره به انتخابات دوم اسفند ۹۸ افزود: این انتخابات با حضور موثر و گسترده مردم برگ ذرین دیگری در تاریخ سیاسی ایران خلق خواهد کرد. دشمنان در حوادث آبان ماه از همه توان خود از جمله سرویس‌های اطلاعاتی، دلارهای نفتی و فضای مجازی استفاده کرده اند اما ملت ایران در کنار نظام اسلامی و رهبر مقتدر خود ایستاد.

وی بیان کرد: اگر دولت، مجلس و نهادهای تصمیم گذار از سرمایه‌های کشور به درستی استفاده کنند قطعا بر مشکلات اقتصادی فائق خواهیم آمد. در صورتی که سیاست های کلی مقام معظم رهبری در ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست های ذیل اقتصاد مقاومتی مورد توجه دولت مردان قرار گیرد بدون تردید در کم ترین زمان ممکن مشکلات اقتصادی به ظرفیت ها و فرصت های بالنده تبدیل خواهد شد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1336836

برچسب‌ها