از نگهداری جغد شاخدار  در خانه تا جغد سفید مینیاتوری

روزگاری کبوتر و قناری و مرغ عشق محبوبترین پرندگان در خانه‌های ایرانی بودند. اما کم کم با گذشت زمان، طوطی و انواع عروس هلندی، جای خودشان را پیدا کردند و تبدیل به محبوب‌ترین پرندگان در صفحات خرید و فروش آنلاین یا بازارهای واقعی شدند.

به گزارش خبرآنلاین، امیر یک فروشنده پرندگان است و می‌گوید: «طوطی‌ها و عروس‌های هلندی نژادهای مختلفی دارند که از پانصد هزار تومان تا دو میلیون متغیر است و این اختلاف قیمت به جنسیت، سخنگو بودن، نژاد و سن بستگی دارد.»

اشرافی برای پرنده خود هزینه کند، تنها باید هزینه قفس که از ۵۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان است، ظرف آب و غذا که حدود ۳۰ هزار تومان است و هزینه غذای خشک (یا سرلاک) که بین ۲۰ تا ۶۰ هزار تومان است را بپردازد. البته بخواهد از سلامت دائمی پرنده خودش مطمئن باشد، هزینه دامپزشکی و واکسن هم به این مجموعه اضافه می‌شود.»

اما از خرید و فروش پرندگان متداول که بگذریم، پرنده‌ای که روزی نشان نحسی بود و کسی فکرش را نمی‌کرد در خانه از آن نگهداری شود، جغد بود؛ اما اکنون این پرنده با وجود خطراتی که برای انسان ایجاد می‌کند و شرایط خاص زندگی، طرفداران خودش را دارد.

جغدهایی که به طور غیرقانونی در ایران خرید و فروش می‌شوند، جغدهای مینیاتوری، شاخدار و جغد سفید هستند که به ترتیب از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان و ۷۰۰ تا یک میلیون و دویست هزار تومان قیمت دارند. البته اگر کسی تمایل به خرید انواع دیگری مانند جغد سفید مینیاتوری داشته باشد باید تا ۵ میلیون برای آن هزینه کند.

همه این هزینه‌ها برای این پرنده در حالی است که ساعت بیداری و فعالیت، نیاز به فضای زیاد، گوشتخوار و شکارچی بودن جغد نگهداری آن را در خانه تبدیل به کاری سخت و حتی خطرناک می‌کند اما با این حال این موارد مانعی برای دوست داران آن نیست.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

۲۳۵۲۳۲

کد خبر 1336892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =