هشدار جدی وزیر دفاع به دشمنان: هر تهدید و تجاوز را بی‌درنگ پاسخ خواهیم داد/ در برابر تحریم ایستادگی می‌کنیم

سرتیپ حاتمی گفت: هر تهدید و تجاوز را با قاطعیت و بی درنگ پاسخ داده و خواهیم داد و برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه‌های  افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت ۹ دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت؛ این روز بزرگ را نماد آگاهی، هوشیاری، ولایتمداری و بصیرت ملت سرافراز ایران اسلامی در مقابله با هجمه‌های دشمنان قسم خورده نظام اسلامی دانست و با تحلیل شرایط اجتماعی حوادث دی ماه سال ۱۳۸۸ اظهار داشت: در شرایطی که فضای سیاسی اجتماعی جامعه غبارآلود می‌شود و فتنه‌ها از گوشه و کنار سر بر می‌آورند، آن چیزی که می‌تواند موجبات نجات و سربلندی یک ملت را فراهم نماید، بصیرت دینی و انقلابی مردم است که از ارزش ویژه‌ای برخوردار است.

وزیر دفاع افزود: تلاش دشمنان انقلاب اسلامی در طول ۴۰ سال اخیر همواره بر این مبنا بوده است که جای حق و باطل را تغییر تا سره از ناسره مشخص نشود و مردم قدرت تشخیص حقیقت را نداشته باشند ولیکن به کوری چشم بدخواهان این انقلاب، ملت عزیز ایران اسلامی همواره در برهه‌های حساس، با وحدت کلمه و بدون تردید از حق و حقیقت دفاع کرده و موجب خلق حماسه‌های بزرگ شده‌اند.

وی ادامه داد: حماسه بزرگ ۹ دی در سراسر کشور پهناور ایران اسلامی آوردگاه عشق ورزی و وفاداری امت اسلامی به امام و مقتدای خود بود که آمدند تا با ایفاء نقش ملی خود، امید دشمنان را ناامید سازند.
 
امیر سرتیپ حاتمی با نگاهی گذرا به واقعه عبرت‌انگیز و درس‌آموز کربلای حسینی در سال ۶۱ هجری قمری گفت: در حادثه کربلا، مردم بی بصیرت، دنیاپرست و ناآگاه در مقابل امام معصوم و امام زمانشان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار گرفتند و نتوانستند جبهه حق را از باطل تشخیص دهند.

وزیر دفاع با اشاره به نقش تاریخی و تعیین کننده حضرت زینب (س) در حماسه حسینی اظهار کرد: در واقعه کربلا حضرت زینب کبری (س) با بصیرت بی‌نظیر و دشمن‌شناسی بی‌بدیل  و شناساندن ابعاد فتنه یزیدیان به مردم موجب رسوایی و سرافکندگی آنان شد و نه تنها اجازه نداد یزید و معاویه و دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) طومار اسلام ناب محمدی (ص) را درهم بپیچند بلکه با پیام‌رسانی علوی خود نقش بی‌نظیری در ماندگاری و جاودانی نهضت عظیم کربلا ایفا کرد و براین اساس حماسه عاشورا مبدا تحولات تاریخ اسلام و زنده ماندن اسلام شد.

حاتمی با تبیین و معرفی تهدیدات و فتنه‌های مختلفی که در طول ۴۰ سال عمر پربرکت نظام اسلامی، کشور و نظام اسلامی را درگیر خود ساخته است گفت: اولین فتنه در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی، توسط گروهک‌های ضدانقلاب با محوریت گروهک منافقین شکل گرفت که هدف اصلی شان ضربه زدن به موجودیت انقلاب اسلامی بود که این خباثت‌ها و دشمنی‌ها به ترورو شهادت هزاران نفر از جوانان و مردم بی‌گناه و مظلوم ایران اسلامی شد.

وزیر دفاع با بیان اینکه دومین توطئه دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحمیل جنگی تمام عیار از سوی نظام استکبار جهانی با محوریت رژیم بعث عراق به کشور و ملت مظلوم ایران اسلامی بود گفت: هدف این جنگ سرنگونی جمهوری اسلامی ایران و تجزیه و فروپاشی و تفرقه جغرافیایی کشور بود و این بار نیز با عنایت خداوند متعال، رهبری‌های پیامبرگونه امام راحل عظیم الشأن و آگاهی، هوشیاری و بصیرت ملت بزرگ ایران اسلامی و ایثارگری و جانفشانی شهیدان سرافرازمان، نقشه دشمن با شکست مواجه شد و ملت ایران اسلامی با سربلندی از این آزمون الهی خارج شدند.

امیر سرتیپ حاتمی بروز و ظهور تروریست‌ها در کشورهای همسایه نظیر عراق و سوریه و ایجاد ناامنی، رعب، وحشت، جنایت را از دیگر وجوه فتنه نظام سلطه در منطقه و علیه امت اسلامی دانست و خاطرنشان ساخت: بحمدا... با هوشمندی حکیمانه مقام معظم رهبری و عمل و اقدام مردم و نیروهای مسلح کشورهای عراق و سوریه و رزمندگان محور مقاومت این فتنه و توطئه نیز با شکست مواجه شد.

وی با تشریح جایگاه استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان خاطرنشان ساخت: کشور عزیزمان ایران اسلامی در نقطه راهبردی قرار گرفته است و همواره با تأکید بر اصول اساسی و سیاست راهبردی خود که همانا حفظ استقلال، آزادی و نفی هرگونه سلطه است در برابر هر زیاده‌خواه و سلطه‌گری ایستادگی کرده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مهمترین مولفه استقلال، آزادگی و سربلندی کشور را داشتن قدرت ملی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتتصادی، فرهنگی، نظامی و دفاعی دانست و افزود: دشمنان نظام اسلامی می‌دانند که ملت بزرگ ایران اسلامی در راه دستیابی به عزت و افتخار روزافزون خود ذره‌ای از دستیابی به قدرت ملی و قدرت دفاعی خود فروگذار نخواهد کرد و در این مسیر پرفراز و نشیب در مقابل  شدیدترین تحریم‌ها نیز ایستادگی خواهد کرد.

وی با اشاره به لزوم افزایش قدرت دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علی رغم شدیدترین تحریم‌های حوزه نظامی افزود: دشمنان این مرز و بوم می‌دانند که برابر تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده معظم کل قوا که هر تهدید و تجاوز را با قاطعیت و بی‌درنگ پاسخ داده و خواهیم داد و برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

حاتمی با تشریح مسیر نورانی انقلاب اسلامی در طول گام اول انقلاب خاطر نشان ساخت: بی‌تردید همانطوری که ملت ایران اسلامی توانست از گذرگاه پرخطر جنگ تحمیلی و توطئه‌های گوناگون با سربلندی و افتخار خارج شود در این برهه تاریخی نیز با تکیه بر توانمندی‌ها، ظرفیت ها و اراده‌ها و انگیزه‌های جوانان خواهیم توانست این مقطع را نیز پشت سرگذاشته و به قله‌های پیشرفت و عزت روز افزون دست یابیم.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1336940

برچسب‌ها