انتخاب سرمربی برای تیم ملی دو دستگی را در بین اعضای هیات رییسه فدراسیون شدید از گذشته کرده است.


دو دستگی برای انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان در فدراسیون فوتبال بیداد می کند. فریدون معینی سرپرست موقت سازمان تیم های ملی و رئیس کمیته فنی بدون اینکه در جریان مذاکرات با کارلوس کرش باشد می گوید: «او علاقمند به کار تیم ملی است اما باید دوباره شرایط را بررسی کنیم.» مهدی تاج نایب رئیس اول علی کفاشیان در راستای همین اظهار نظر می گوید: «کرش تا امروز به ما جواب می دهد.» یکی از اعضای هیات رئیس فدراسیون از توافقات با امیر قلعه نویی خبر می دهد و در مجموع دو دستگی در فدراسیون فوتبال بیداد می کند. هر روز بحث تازه ای درباره نیمکت تیم ملی به میان می آید و کسی نمی داند باید حرف کدام طرف را باور کند. این دودستگی از زمانی حجیم تر شده که فدراسیون فوتبال در اقدامی عجیب تمام اعضا را برای انتخاب سرمربی بازی داد و قرار شد هر کس می تواند گزینه خود را پیشنهاد بدهد و حتی با مربی مذکور مذاکراتی صورت دهد.

 این موضوع بیش از همه عباس ترابیان سرپرست کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال را به خشم آورد چون او اعتقاد داشت اگر قرار است مذاکره ای صورت بگیرد طرف مذاکره کننده این کمیته است. شلم شوربای انتخاب سرمربی در فدراسیون فوتبال اینقدر تلخ شده که علی سعیدلو نیز در چند نوبت سیاست های انتخاب مربی را از طریق رسانه ها تائید کرده است. او یکبار از حضور مربی ایرانی گفت، یکبار این موضوع را رد کرد و بار دیگر از انتخاب سرمربی تا پیش از پایان سال خبر داد. در حالیکه تنها 19 روز به پایان سال 89 باقی مانده است اولتیماتوم سعیدلو برای انتخاب سرمربی تیم ملی کار را برای فدارسیون سخت تر کرده است تا بی شک امروز علی کفاشیان دوباره به اولین روزهای حضورش در فدراسیون بازگردد، به روزهایی که قرار بود سرمربی خارجی برگزیند.

 دو دستگی در فدراسیون فوتبال بی اندازه زیاد است اما اصلا عجیب به نظر نمی رسد. در حالیکه عباس ترابیان اعلام کرده بود دیگر در پروسه انتخاب سرمربی دخالت نخواهد کرد، علی کفاشیان در جلسه محرمانه با او دوباره توانست از مهره اصلی خود در فدراسیون بازی بگیرد. رئیس فدراسیون بیش از هر کس در محل کار خود به سرپرست کمیته بین الملل اعتماد دارد و طبق شنیده های بسیار قوی، ترابیان دور جدید مذاکرات خود را با سه مربی خارجی آغاز کرده است. یک فرد آگاه و نزدیک به کفاشیان در این باره می گوید: «مذاکرات شروع شده و عباس ترابیان به کفاشیان قول داده تا قبل از پایان سال می تواند یک مربی بزرگ خارجی به تهران بیاورد.»

در واقع با این توافق پنهانی دوباره دست اعضای هیات رئیسه برای جذب مربی خارجی کوتاه ماند. عباس ترابیان البته سعی می کند در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندهد: «من گفته ام دیگر نمی خواهم حرف بزنم.» در حال حاضر دوباره توپ به زمین علی کفاشیان و عباس ترابیان افتاده و نزدیکان به این دو اعتقاد دارند تنها حرف های آنها در زمینه جذب مربی را باید جدی گرفت چون دیگر اعضای فدراسیون مانند دور قبلی مذاکرات حتی در جریان ملیت مربیانی که با آنها صحبت می شود، قرار ندارد. پیش از این گفته می شد کرش و دومنک دو کاندید نهایی نیمکت تیم ملی هستند و طبق گفته همین نزدیکان در حال حاضر ترابیان تماس هایی را با مدیر برنامه های سرمربی سابق تیم ملی فرانسه برقرار کرده است. کفاشیان نیز حساسیت های خود را در زمینه پنهان کردن اسامی مربیان افزایش داده است و اعتقاد دارد تنها در صورتی که کار از کانال او و ترابیان صورت بگیرد، ممکن است تیم ملی به یک انتخاب مناسب برسد چون برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال فوتبال را کمتر از منافع دیگر، در نظر می گیرند.

******
در حالیکه روز یکشنبه یکی از اعضای هیات رئیسه از انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی خبر داد و علی کفاشیان نیز از احتمال حضور مربی ایرانی سخن گفت اما پشت پرده اتفاقات دیگری در جریان است. در جلسه هیات رئیسه اصلا بحث مربی داخلی مطرح نمی شود و عباس ترابیان دوباره با حضور مربی ایرانی مخالفت می کند. سرانجام خروجی جلسه انتخاب سرمربی خارجی است. در چنین شرایطی بحث درباره تیم امید هم صورت می گیرد که خیلی زود مجید جلالی فاش می کند علی کفاشیان با یک اس ام اس از او خواسته تا به فدراسیون فوتبال برود و مذاکره کند. بعد از این اتفاقات و ابهامات درباره حضور جلالی روی نیمکت تیم امید، مسعود رضائیان معاون باشگاه فولاد می گوید: «در این باره 3 نگاه وجود دارد. یکی اینکه ما استقامت کنیم و جلالی را ندهیم. دوم اینکه ما زورمان به فدراسیون نرسد و جلالی سرمربی تیم امید شود و سوم اینکه تعامل و توافق کنیم.» اما او در پایان توضیح می دهد هنوز هیچ چیز در این زمینه مشخص نیست.

151

کد خبر 133739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =