عضو جامعه روحانیت مبارز از کاندیداتوری آیت‌الله مهدوی‌کنی برای ریاست خبرگان خبرداد و پیش بینی کرد ْآیت​الله هاشمی نامزد نشود.

به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا مصباحی​مقدم در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس درباره پیش بینی​اش از انتخابات هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: در دوران ریاست آیت‌الله مشکینی و آیت‌الله هاشمی معمولا اینگونه بوده است که نامزدهای ریاست مجلس خبرگان خودشان برای ریاست خبرگان اعلام آمادگی نمی‌کردند و از سوی دیگران به آنها پیشنهاد می‌شد تا برای نامزدی ریاست خبرگان تکلیف شود.

وی بابیان اینکه فهم و معرفت اعضای مجلس خبرگان فراتر از این است که آنها خودشان برای ریاست خبرگان اعلام آمادگی کنند افزود: بنابراین از سوی اعضای خبرگان به نامزدهای ریاست خبرگان پیشنهاد شده است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه تعداد زیادی از اعضای خبرگان رهبری خواهان نامزدی آیت‌الله مهدوی کنی برای ریاست خبرگان بوده‌اند، گفت: با توجه به اینکه آیت‌الله مهدوی کنی در انتخابات میان‌دوره‌‌ای وارد مجلس خبرگان شده‌اند پیشنهاد پیشین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را برای نامزدی نپذیرفتند . چرا که این توهم در ذهن برخی‌ها بوجود می‌آمد که آیت‌الله مهدوی کنی برای ریاست خبرگان وارد مجلس شده است. درحالی که ایشان برحسب وظیفه به مجلس خبرگان آمده است.

مصباحی​مقدم خاطرنشان کرد: با توجه به حوادثی که بعد از انتخابات رخ داد اقبال عمومی به سمت آیت‌الله مهدوی کنی پدید آمد. 

وی با اشاره به دیدار اخیر اعضای مؤتلفه با هاشمی رفسنجانی افزود: در ملاقاتی که آقای هاشمی با اعضای مؤتلفه داشت، ایشان گفتند که هیچ مسئولیتی را به طور داوطلبانه نپذیرفته است و همواره از سوی دیگران به ایشان پیشنهاد شده است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اعلام آمادگی آیت‌الله مهدوی کنی برای نامزدی برای ریاست مجلس خبرگان رهبری پیش‌بینی کرد که رقابت جدی در مجلس خبرگان شکل نگیرد.

وی گفت: با توجه به شرایط پیش‌آمده و اظهارنظر آیت‌الله هاشمی مبنی بر اینکه هیچ مسئولیتی را داوطلبانه نپذیرفته است و درخواست تعداد زیادی از اعضای مجلس خبرگان برای کاندیداتوری آیت‌الله مهدوی کنی احتمال اینکه آقای هاشمی کاندیدا نشود بسیار قوی است.

/11128

کد خبر 133805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امین زنده به عشق احمدی دلاور IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۰
    0 1
    چه بیاید چه نیاید= مهدوی کنی رییس است.