ایرنا نوشت:معاون اول رییس جمهوری در پیامی با تسلیت شهادت سردار سپهبد«قاسم سلیمانی»گفت: جنایت‌کاران جنگ افروز آمریکایی بزرگ ترین بازندگان این بازی خطرناک در منطقه خواهند بود و به یقین رهروان راه او با تدبیر و دوراندیشی آتش جنگ، تروریسم و تفرقه را از منطقه دور خواهند کرد.

اسحاق جهانگیری در پیامی با تسلیت شهادت سردار سرافراز اسلام سپهبد قاسم سلیمانی اظهارداشت:«برادر بسیار عزیز سردار سرافراز و فروتن قاسم سلیمانی فرمانده شجاع سپاه قدس با هدف گیری و برنامه ریزی جنگ طلبانه دولت ترامپ به شهادت رسید. او فرزند رنج و تقوا و ایثار و قهرمان ملی در همه جبهه های دفاع مقدس و مبارزه با تروریسم بود. در زندگی مثل شهیدان زیست و هیچ گاه از مرگ نهراسید. نامش لرزه بر اندام دشمنان استقلال و آزادی ملت های مسلمان می افکند و به همه حقیقت جویان و حق طلبان محروم و تحت ستم امید و آرمان می داد.»

معاون اول رییس جمهوری تصریح کرد: «شهادت او مثل زندگی‌اش مایه همبستگی و قوام هر چه بیشتر ملت شریف ایران و همه جوامع مظلوم و مقاوم منطقه و آزادگان سراسر جهان خواهد بود.»

جهانگیری اضافه کرد: «این شهادت افتخارآمیز و انگیزه بخش را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همه انقلابیون منطقه و جهان و خانواده سر بلندش تبریک و تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای ملتی که چنین فرزندانی در دامان خود پروراند و برای رهبر فرزانه ای که چنین یاورانی را پرورش داد عزت و سربلندی هر چه بیشتر آرزو می کنم.»

وی تصریح کرد: «اطمینان دارم که جنایت‌کاران جنگ افروز آمریکایی بزرگ ترین بازندگان این بازی خطرناک در منطقه خواهند بود و به یقین رهروان راه او با تدبیر و دوراندیشی آتش جنگ، تروریسم و تفرقه را از منطقه دور خواهند کرد.»

واعظی: سردار سلیمانی در تمام عمر ‌سلحشورانه با سیاهی‌ها جنگید

ببهمچنین رییس دفتر رییس جمهوری در پیامی به مناسبت شهادت فرمانده سپاه قدس اعلام کرد: سردار قاسم سلیمانی جانش را وقف امنیت و تمامیت ارضی ایران و آرمان‌های انقلاب کرده بود. در تمام عمر، ‌سلحشورانه با سیاهی‌ها جنگید و امروز با سربلندی شهید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی روز جمعه در پیامی به مناسبت شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به دست تروریست‌های آمریکایی اظهار داشت: شهادت سردار سرفراز و پرآوازه ایران و اسلام، اگرچه آرزوی دیرین خودش بود اما همه ایرانیان را سوگوار و تاریخ سیزدهم دی‌ماه را در حافظه جمعی‌مان ماندگار کرد.

وی افزود: سپهبد قاسم سلیمانی،چه در سال‌های دفاع مقدس و چه در سال‌های اخیر که علیه تروریسم می‌جنگید؛ جانش را وقف امنیت و تمامیت ارضی ایران و آرمان‌های انقلاب کرده بود. در تمام عمر، ‌ سلحشورانه با سیاهی‌ها جنگید و امروز با سربلندی شهید شد.

رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: مجاهدت‌های او را نه فقط مردم داغدار ایران که تمام مردم ستمدیده منطقه فراموش نخواهند کرد.

واعظی عنوان کرد: نام او از گذشته در سیاهه قهرمانان ملی و سرداران بزرگ مدافع وطن ثبت شده بود اما از امروز درخشش بیشتری خواهد داشت. تروریست‌ها و مزدورانی که تا دیروز از نام سلیمانی می‌ترسیدند البته باز هم آسایش نخواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: از هر قطره خون حاج قاسم، ‌ هزاران سردار شجاع دیگر خواهد رویید و ایران تنها نخواهد ماند. خط خون مجاهدان راه خدا، نخشکیده و نخواهد خشکید. این وعده الهی است.

2727

کد خبر 1338149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =