همه در شوک شهادت سردار سلیمانی /فرمانده‌ای کبیر و سردار ملی ایران که برای صلح جنگید /حاج قاسم برای مولفه «قلوبهم» می کوشید، نه کاسبی سیاسی

ابوالفضل فاتح در واکنش به شهادت سردار سلیمانی، در یادداشتی نوشت: او فرهنگ و ادب مقاومت، نماد شایسته ی یک فرمانده بلند بالا، یک شخصیت ملی و بین المللی و افتخار ایران و ایرانیان و چهره ای ماندگار در تاریخ ایران و مقاومت اسلامی خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین، ابوالفضل فاتح روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای در واکنش به شهادت سردار سلیمانی در یادداشتی نوشتی: سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی  فرمانده ای کبیر و یادگار نورانی مکتب امام (ره) و دوران دفاع مقدس بود. او عاشقانه و شتابناک به جوار حق شتافت و همه شیفتگانش را در اندوه و حسرت و  شوکی بزرگ فرو برد.

 او فرهنگ و ادب مقاومت، نماد شایسته ی یک فرمانده بلند بالا، یک شخصیت ملی و بین المللی و افتخار ایران و ایرانیان و چهره ای ماندگار در تاریخ ایران و مقاومت اسلامی خواهد بود.
  سردار شهید  سلیمانی خدمتگزار واقعی و بی ادعای ایران و اسلام بود که بیش از هر چیز به عزت اسلام و ایران می اندیشید. 

 بی تردید هر جریان و گروه سیاسی در این فقدان بزرگ، تلخ کام و اندوهگین است  و  این اقدام بسیار جنایتکارانه و تروریستی آمریکا و ترامپ را قویا محکوم خواهد کرد.

 ترامپ پرده ای دیگر از چهره ی بی نقاب آمریکا برداشت، و اصلی ترین فرماندهان مبارزه با داعش و القاعده   را هدف قرار داد تا ثابت  شود تا چه اندازه امپریالیسم آمریکایی با این جریانات تروریستی  و افراطی هم کاسه است.

 اقدام بسیار خطرناک آمریکا،  پی آمدهای قابل انتظاری در افزایش بحران های منطقه خواهد داشت و روزهای دشوارتری را برای آمریکا پدید خواهد آورد.

 البته این خطای محاسباتی و استراتژیک آمریکا،  ایران اسلامی را نسبت به ماهیت شیطانی آمریکا متحد و عراق را  برای  آمریکا تنگتر و ضرورت ترک آمریکا از منطقه تسریع خواهد کرد
 

قوچانی:سردار ملی ایران رفت 

محمد قوچانی سردبیر روزنامه سازندگی نیز پس از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی نوشت: 

یکی از نسل سرداران تاریخ ایران : شهیدی زنده در میان ما که سی سال پس از پایان جنگ به شهادت رسید . انگار ابراهیم حاتمی کیا می دانست : وقتی در" بادیگارد " شمایلی از حاج قاسم را ساخت و در پایان بندی او را فدیه ملت ایران نشان داد برای دفاع از شخصیت نظام به جای اشخاص نظام . حاج قاسم اما همان شخصیت نظام بود . 

سرداری که در لباسهای رسمی و جناح های سیاسی نمی گنجید . سرباز و سرداری مادرزاد بود و سرباز، فرزند ملت است و نه پیاده نظام این جناح و آن جناح . بزرگ بود.

بزرگتر از سیاست داخلی . تا جایی که با همه ی ارادت اصولگرایان به او ، دوستان اصلاح طلبش را فراموش نمیکرد و برای مولفه قلوبهم می کوشید.

کمتر اصلاح طلبی بود که به حاج قاسم احترام نگذارد و عده ای از اصولگرایان هم بودند که میگفتند او را فقط در سیاست خارجی قبول دارند ، نه سیاست داخلی. گویی حاج قاسم فقط برای شهادت خوب بود ! و البته خودش هم برای شهادت می کوشید چون اهل" سیاست بازی" و کاسبی سیاسی نبود.

حاج قاسم اما چریک هم نبود . ژنرال چهارستاره ای بود که بر هر دو هنر جنگ و صلح مسلط بود . چریک برای جنگ ، جنگ میکند ؛ اما حاج قاسم برای صلح ، جنگ میکرد .

برای پیروزی بر جنگ . او برای ایران می جنگید و برای ایمان و برای انسان و این هر سه در یک راه بودند . برای عمق راهبردی ایران دور از مرزهای میهن با دشمنان ایران جنگید تا ما همسایه داعش نشویم و در یکی از سخنرانی هایش گفت ما در سوریه برای انسان جنگیدیم.

چه مسلمان، چه مسیحی، چه شیعه ، چه سنی ؛ وقتی روشن شد حکومت وحشت داعش از استبداد اسد بدتر است . گفت که ما با باور شخصی آدم ها و حتی احوالات دینی آنان کاری نداریم . ما به عنوان شیعه برای انسان مبارزه می کنیم . حاج قاسم بنیاد گرا نبود چون به انسان فکر می کرد.

به عنوان یک شیعه علی با همه ایمان و اخلاص به انسان فکر میکرد و به همین علت شهید مبارزه با خطرناکترین نوع بنیادگرایی و نیز امپریالیسم شد : داعش که نماد ارتجاع دینی بود و تردیدی نکنید که امریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم خطایی راهبردی کرد؛ چون او در عین شجاعت ، سیاست داشت و آمریکا به زودی خواهد فهمید خاورمیانه بدون حاج قاسم برای امریکا غیر قابل پیش بینی تر خواهد بود.

شهادت حاج قاسم محور وحدت ملی در ایران می شود . حاج قاسم سیاست باز نبود اما سیاست دان بود و چه در درون ایران چه در بیرون ایران فقدان او یک خلا استراتژیک است که در درجه اول آمریکا فقدان آن را احساس خواهد کرد . ترامپ پشیمان می شود که حریفش را ناجوانمردانه حذف کرد.

کرباسچی:شهادت حاج قاسم سلیمانی عملیاتی تروریستی بود

همچنین دبیرکل حزب کارگزاران اسلامی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک چهره ملی و مورد اعتماد همه مردم بود.

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد:  شهید حاج قاسم سلیمانی یک چهره ملی و مورد اعتماد همه مردم بود. فعالیت و تلاش ایشان در زمان جنگ و بعد جنگ طی چهل سال عمر انقلاب برای مردم قابل احترام بود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های ایشان در دفاع از امنیت کشور، مبارزه با تروریسم بویژه مبارزه با داعش امری جهانی و مثال زدنی است.

کرباسچی گفت: شهادت این سردار بزرگ یک عملیات تروریستی بود، امیدواریم عواقبش به گونه ای باشد که به ضرر دشمنان و به نفع مردم باشد.

27216

کد خبر 1338166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =