یکی از مراجع تقلید گفت: مجلس در رأس امور است و مملکت باید قانونمند باشد و باید همه‌ قانون را قبول داشته باشند و آن را اجرا کنند.

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌الله العظمی صافی با توجه به بودجه‌ کشور که هم اکنون در مجلس در حال بررسی است، گفت: اگر کسی بخواهد بفهمد که سیر یک مملکت در چه مسیری واقع شده است باید بودجه آن را نگاه کند. مجلس باید با کمال شجاعت و بصیرت تمام بودجه را بررسی کند و اگر خلاف شرع و خلاف مصالح مردم یا تضییع بیت المال بود، جلوی آن را بگیرد.

وی با بیان اینکه ارکان نظام باید محکم و پابرجا باشد و هیچ گروه و شخصی نباید آن را سست کند، افزود: امروز باید کاری کرد که مردم به نظام امیدوارتر شوند و نباید آنها را دلسرد کرد. نمایندگان روحانی مجلس باید اعتماد مردم را به نظام بیشتر کنند. روحانی مجلس ما باید مانند شهید مدرس باشد.

این مرجع تقلید با انتقاد شدید از جشنواره‌های فیلم و موسیقی فجر و ترویج برنامه‌های مبتذل فرهنگی گفت: این جشنواره‌ها با ارزش‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی صددرصد مخالفت دارد و ترویج اسلام زدایی و ترویج افکار غیر اسلامی است و وزارت ارشاد مسئول است و باید در پیشگاه خداوند و صاحب شریعت مقدس پاسخگو باشد.

آیت‌الله العظمی صافی با توجه به مطالبی که درباره‌ مکتب ایرانی گفته می‌شود، افزود: مکتب ما مکتب محمدی و مکتب علوی و مکتب قرآنی است و ترویج غیر مکتب اسلام خلاف شرع است و بودجه برای این کار تضییع بیت‌المال است. ما به این دین افتخار می‌کنیم و مکتب اسلام را عالی‌ترین مکتب نجات‌بخش می‌دانیم و حرام و حلال این دین را که موجب آسایش دنیا و آخرت می‌باشد با تمام وجود حفظ می‌کنیم.

/111

کد خبر 133852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علي IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۰
    0 0
    بچه كه بودم خبر تنظيم مي كردم يه جاييش مي گفتم اين اتفاق كي افتاده و كجا بوده و ... امان از بچه هاي امروزي