۴ نفر
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
احتمال بارش برف در تهران

صدا و سیما نوشت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی، امروز در بیشتر نقاط کشور به جز مناطقی از جنوب شرق کشور، بارش برف و باران داریم.

معصومه احمدی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در بیشتر نقاط کشور به جز شرق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان شاهد بارش برف و باران و پدیده تگرگ خواهیم بود.
وی گفت: اما شدت و اوج بارش‌ها را در بخش‌هایی از جنوب کشور، دامنه‌های زاگرس، شمال و شرق خوزستان و بخش‌هایی از فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خواهیم داشت.
احمدی افزود: پیش بینی می‌کنیم که بارندگی‌ها در مناطق کوهستانی همراه با برف و در مناطق جنوبی همراه با رعد و برق باشد که می‌تواند منجر به اخلال در ترددهای جاده‌ای و آب گرفتگی معابر عمومی شود.
وی گفت: برای فردا این سامانه بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند و عمده بارش‌ها را در نیمه شرقی کشور، سواحل شرقی دریای خزر خواهیم داشت.
کارشناس هواشناسی ادامه داد: شدت بارش‌ها را برای روز یکشنبه در استان فارس، هرمزگان، بخش‌هایی از کرمان و سیستان و بلوچستان پیش بینی می‌کنیم.
وی گفت: بارندگی‌ها به حدی است که می‌تواند منجر به آبگرفتگی معابر و جاری شدن سیلاب در این مناطق شود.
احمدی افزود: این سامانه بارشی روز دوشنبه در مناطق شرقی به فعالیت خودش ادامه می‌دهد و تا اواخر روز فعالیت دارد و در نهایت نیز مناطق مرزی را ترک می‌کند.
کارشناس هواشناسی گفت: در روز سه شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها داریم به طوری که در شهرهای صنعتی با انباشت آلایندگی مواجه خواهیم شد.
او افزود: از روز چهارشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور می‌شود و کاهش محسوس دما را به همراه خواهد داشت.
احمدی گفت: امروز احتمال بارش برف و باران در تهران وجود دارد و فردا بارش‌ها به صورت خفیف احتمالی خواهد بود، اما روز دوشنبه جوی آرام داریم.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1338576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =