واکنش تازه بایدن به حماقت ترامپ در ترور سردار سلیمانی

نامزد پیشتاز حزب دموکرات آمریکا در ادامه انتقادات خود از «ترامپ» به دلیل صدور فرمان ترور سردار سلیمانی گفت: آمریکا نیازمند فردی است که بتواند بعد از ترامپ چهره مخدوش آمریکا را ترمیم کند.

به گزارش خبرآنلاین، جو بایدن با انتشار پیام‌هایی در توئیتر در انتقاد از دونالد ترامپ نوشت: ما به رهبری نیاز داریم که آماده باشد تا تکه‌های شکسته شده سیاست خارجی آمریکا در دوران ترامپ را کنار هم قرار داده و چهره مخدودش شده آمریکا در جهان را ترمیم کند.

بایدن در پیام دیگری نوشت: چشم انداز جنگ مستقیم با ایران از هر زمان دیگری بیشتر است. آیا دونالد ترامپ استراتژی ویژه ای برای آنچه در آینده اتفاق می‌افتد دارد؟ ما هیچ نشانه‌ای از این دولت که گویای این مطلب باشد که آنها آماده مقابله با خطراتی که اکنون با آنها مواجه هستیم وجود ندارد.

بایدن روز گذشته نیز بعد از شهادات سردار سلیمانی، در انتقاد از ترامپ گفته بود که رئیس جمهور ترامپ دینامیتی به درون انبار باروت انداخت.

وی در این باره گفت: بیانیه دولت آمریکا می‌گوید که هدف این حمله جلوگیری از حمله‌های آتی ایران است؛ اما این اقدام مطمئناً تأثیری معکوس خواهد داشت.

جو بایدن در ادامه افزود: رئیس جمهور ترامپ درست یک دینامیت به انبار مهمات انداخته است، او به مردم آمریکا یک توضیح در مورد استراتژی و نقشه واشنگتن برای حفظ امنیت نیروها و کارکنان سفارت، ملت و منافع کشورمان هم در داخل و هم در خارج و هم به شرکای آمریکا در سرتاسر منطقه و فراتر از آن بدهکار است.

310311

کد خبر 1338651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسن IR ۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
    0
    با این کاری که ترامپ انجام داد اگر زنده ماندید چهره امریکا را ترمیم کنید .