۰ نفر
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
شهید سلیمانی، چهره بین‌المللی مقاومت

شهادتِ قهرمانانه برای سرداربزرگ اسلام، یک آرزو بود و کسانی که شهید حاج قاسم سلیمانی را می شناختند، هرگز نمی توانستند تصور کنند که او به نحو دیگری غیر از شهادت به دیدار دوست نائل گردد.

اینک برای او که یک عمر طالب شهادت بود، این فوز عظیم حاصل شد و  حضرت آیت الله خامنه ای، امام و مقتدای سردار سلیمانی، او را به عنوان چهره‌ی بین‌المللی مقاومت معرفی کرد.

" شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌ و نیز همه‌ی دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است"

لقب "چهره بین المللی مقاومت"  به درستی، عنوانی برازنده و شایسته برای سردار سلیمانی است. او بود که مجاهدان جهان اسلام در عراق و سوریه و یمن و افغانستان و بحرین و لبنان و ایران را بسیج و ساماندهی کرد و در حالی خود، پیشقراول آنان بود، مردانه به مصاف تروریسم که محصول استکبار و صهیونیسم است، رفت و باعث نابودی این جرثومه فساد در عراق و سوریه گردید. اینک زندگی واقعی، سردار سلیمانی، پس از شهادت او آغاز شده و منبعد هزاران سردار سلیمانی جوان، محور مقاومت را تقویت کرده و اقصی نقاط جهان را برای آمریکا و صهیونیسم جهانی، به میدان جنگ و مبارزه علیه آنان تبدیل خواهند کرد.

دولت ترامپ در ادامه اشتباهات زنجیره ای خود، با شهادت سردار سلیمانی و فرمانده حشد الشعبی عراق، خود را در معرض انتقام امت اسلام قرار داد. در واقع اقدام آمریکا، نقض حاکمیت یک دولت مستقل بود و تهاجم نظامی بدون مجوز بین المللی  و داخلی، با موازین و مقررات پذیرفته شدۀ بین المللی مغایر است. ترامپ با این اشتباه محاسباتی، حضور خود در عراق و در منطقه با خطر مواجه نمود و باید در انتظار عواقب آن باشد.

تروریست های آمریکائی ، جدی ترین و محوری ترین عامل مبارزه با تروریسم را به شهادت رساندند و این نشانه ای بارز بر حمایت کاخ سفید از تروریسم و گروهک داعش است. از این پس مردم عراق ، مصمم تر از گذشته حضور گسترده نیروهای امریکایی و پایگاه های این کشور را تحمل نخواهند کرد و آینده ای تاریک برای نیروهای نظامی آمریکا در عراق رقم خواهد خورد.

یکی از ترفندهای دولت ترامپ، تمسک به عملیات روانی و حمایت از گروه های معاند برای ایجاد اختلاف میان مردم ایران و عراق است، اینک که خون سردار سلیمانی با خون ابومهدی مهندس فرمانده نیروهای مردمی عراق به هم آمیخته شد، نه تنها ترفندهای آمریکا بی نتیجه خواهد ماند بلکه مردم ایران و عراق با شناخت دشمن مشترک، متحدانه علیه آمریکا و تروریسم به میدان مبارزه خواهند آمد.

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که این اقدام به دستور مستقیم دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور انجام گرفته است. پس از افتضاحات داخلی ترامپ که به استیضاح وی منجر شد، پیش بینی می شد که او برای انتقال این بحران داخلی به خارج از آمریکا، دست به اقدامات خاص بزند. اما ترور سردار سلیمانی، بدون تردید آمریکا را در یک بحران تازه وارد خواهد کرد و حوادث آتی، سرنوشت دیگری را برای ترامپ و انتخابات آینده آمریکا رقم خواهد زد.

نکته آخر اینکه همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، شهادت این سردار بزرگ بی پاسخ نخواهد ماند و خون او نه تنها پایمال نخواهد شد بلکه درگستره جهان اسلام، عرصه را بر استکبار جهانی تنگ خواهد کرد.دیری نخواهد پائید که هزاران سردار سلیمانی جوان، محور مقاومت را تقویت کرده و جهان را  برای تمدن نوین اسلامی و ظهور مهدی موعود، آماده خواهند ساخت.

کد خبر 1338764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =