فارس نوشت: معاون اول رئیس جمهور گفت: شهید سلیمانی نقشی حیاتی و تعیین کننده در ثبات و امنیت کشور و کل منطقه داشت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه  ستاد تنظیم بازار که شامگاه دیشب برگزار شد، بر لزوم حضور میدانی و نظارت دقیق و مستمر بر وضعیت بازار تاکید کرد و گفت: در شرایطی که مردم به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا تحت فشار هستند، تلاش های دستگاه های مسئول برای کاستن از مشکلات مردم در پیشگاه خداوند ماندگار است.

معاون اول‌ رییس جمهور با تاکید بر اینکه منابع مورد نیاز برای تامین کالا فراهم است و کالاهای مورد نیاز مردم نیز به وفور در بازار وجود دارد، از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سازمان تعزیرات و سایر دستگاههای نظارتی خواست با اشراف بر وضعیت بازار، اجازه سواستفاده از شرایط موجود را به سودجویان ندهند.

جهانگیری با اشاره به گزارش های ارائه شده در جلسه در خصوص کنترل قیمت صد قلم کالای مورد نیاز مردم و وجود ثبات در قیمت این اقلام، اظهار داشت: خوشبختانه گزارش ها حاکی از این است که با برنامه ریزی و پیگیری های مجدانه ستاد تنظیم بازار و پای کار آمدن اتحادیه ها، اصناف و تشکل های بخش خصوصی، شاهد ثبات نسبی بازار هستیم که لازم است همین روند استمرار داشته باشد.

وی افزود: علاوه بر نظارت مستمر بر قیمت صد قلم کالای مورد نیاز مردم، باید نظارت بر سایر اقلام و خدمات ضروری مورد نیاز مردم به ویژه دارو و خدمات بهداشتی و درمانی به طور مستمر صورت پذیرد تا کسی نتواند در شرایط سخت کنونی با سوءاستفاده به دنبال سودجویی باشد.

معاون اول رییس جمهور یکی از اقدامات خوب دولت طی سالهای اخیر را تامین کالاهای مورد نیاز مردم برای شب عید و ایام پایانی سال عنوان کرد و گفت: لازم است وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت از هم اکنون برنامه ریزی جامعی برای تامین به وفور کالاهای مورد نیاز مردم برای شب عید داشته باشند تا مردم دغدغه ای برای ایام پایانی سال نداشته باشند.

جهانگیری همچنین در ابتدای جلسه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را ضایعه ای تلخ و بزرگ برای کشور توصیف کرد و افزود: برادر بسیار عزیز سردار سلیمانی همواره برای مبارزه با تروریسم در صف مقدم بود و نقشی حیاتی و تعیین کننده برای ثبات و امنیت کشور و کل منطقه ایفا می‌کرد.

وی با ذکر خاطراتی درباره شهید حاج قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: از سال ۵۶ با شهید سپهبد سلیمانی سابقه دوستی داشتم و با توجه به اینکه این سردار رشید اسلام علاوه بر توانمندی و تجارب ارزشمندی که در حوزه دفاعی و امنیتی از آن برخوردار بود و در خدمت امنیت کشور به کار می گرفت، از نزدیک ترین افراد به مقام معظم رهبری نیز بود و نقش موثری در حل مسائل داخلی نیز ایفا می‌کرد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1339001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =