قیمت جدید بنزین چه اثری بر تولید خودرو دارد؟

ایرنا نوشت: مشاور منابع انسانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر قیمت سوخت و مصرف آن عقلانی شود، ایران‌خودرو و سایپا بهترین خودروها را خواهند ساخت.

«سیداحمد طباطبایی»‌ امروز (یکشنبه)‌ در نشست خبری همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب‌وکارها در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران افزود: نتیجه نهایی مدرنیزاسیون در کشور در دو موضوع پدیدار می‌شود که نخستین آن دفاع از کیان کشور و به رخ کشیدن قدرت نظام است.

وی بیان داشت: در این زمینه تا حدود زیادی موفق بوده ایم و شهید سپهبد «قاسم سلیمانی» نمونه بارز آن است که امروز دوست و دشمن به قدرت و مدیریت ایشان اذعان و اعتراف دارند.

مشاور منابع انسانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در موضوع دوم مدرنیزاسیون که بهبود سطح رفاه عمومی و استفاده از فناوری‌ها و تجهیزات است، ناموفق عمل کرده‌ایم و در همایش پیش رو باید درباره چگونگی موفقیت در این راه متمرکز شویم.

وی در ادامه با اشاره به سختی هماهنگ‌سازی منابع انسانی و نرم‌افزاری در یک مجموعه، تاکیدکرد:‌ راهی جز فعال کردن کانون‌های تخصصی در همه ابعاد نداریم و این مسیری است که باید برویم.

طباطبایی با اشاره به تعدیل قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن در ماه‌های گذشته، به تجربه جهانی درخصوص عقلانی و بهینه‌کردن قیمت سوخت اشاره کرد و گفت: «اگر قیمت‌هایمان درست شود، خودبه‌خود بسیاری مسائل حل می‌شود».

وی ادامه داد: باید رفتارهای عقلایی بسازیم، زیرا در موضوع بنزین بیشترین مصرف را داشته و با آلودگی هوا مواجه‌ایم، در صورتی که اگر قیمت سوخت و مصرف آن عقلانی شود، ایران‌خودرو و سایپا بهترین خودروها را خواهند ساخت.

مشاور منابع انسانی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشت: باید اعتمادسازی کنیم و در این مسیر، کسب‌وکارها اعتمادآفرین هستند.

عقب ماندگی آموزش ها در ایران از فناوری

در ادامه، «بهرام عرب‌یزدی» رئیس موسسه آموزش عالی الکترونیک ایرانیان افزود: با وجود تغییرات شگرف فناوری در دهه‌های گذشته، اما در موضوع آموزش سال‌هاست که تغییر نکرده‌ایم.

وی بیان‌داشت: آموزش‌های الکترونیکی در دو دهه آینده ۷۰ درصد آموزش‌های جهان را به خود اختصاص خواهند داد و امروز شاهدیم بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان با ترکیبی از شیوه‌های حضوری و الکترونیکی و با استفاده از فناوری‌های روز به ارائه آموزش های خود می‌پردازند.

همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب و کارها ۱۵ اسفندماه به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود. 

223231
کد خبر 1339184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =