پمپئو خواهان همکاری آمریکا و عربستان در مقابل ایران شد

ایسنا نوشت: در ادامه فرافکنی‌های مقامات آمریکایی، وزیر امورخارجه این کشور روابط واشنگتن با ریاض را برای مقابله با آنچه رفتارهای بی‌ثبات کننده ایران خواند، بسیار مهم دانست.

مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا طی پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از دیدارش با معاون و برادر ولیعهد عربستان در واشنگتن خبر داد و مدعی شد که آنها درباره اقدام دفاعی رئیس جمهور ترامپ برای تامین امنیت کارکنان آمریکایی در خارج از کشور رایزنی کرده‌اند.

درحالیکه آمریکا خود یک نیروی خارجی متجاوز در منطقه به شمار می‌آید که به گفته مقامات کشورمان این حضورش نتیجه‌ای جز بی‌ثباتی و ناامنی برای منطقه هم نداشته است، پمپئو مدعی شد: روابط آمریکا- عربستان همچنان برای مقابله با رفتارهای بی‌ثبات کننده ایران و برقراری ثبات در خاورمیانه بسیار حائز اهمیت است.

این ادعاهای مقامات آمریکایی علیه کشورمان در حالی مطرح می‌شود که این کشور بامداد روز جمعه در اقدامی جنایتکارانه و خلاف قانون در یک حمله هوایی به فرودگاه بغداد سردار قاسم سلیمانی و همراهانش را هدف قرار داد و آنها را به شهادت رساند.

جمهوری اسلامی این اقدام را نقض حقوق بین‌الملل و مصداق بارز تروریسم دولتی دانسته و وعده داده است که به شکلی مناسب پاسخ این جنایت را خواهد داد.

312 23

کد خبر 1339850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =