علی شفیعی:سهمیه المپیک مال ما است

جدال آسیایی ها بر سر سهمیه المپیک در جیانگمن چین شروع شد آن هم با پیروزی ایران مقابل چین تایپه.

مهری رنجبر:این در حالی است که علی شفیعی سرعتی زن تیم ملی والیبال ایمان دارد سهمیه المپیک مال ایران است و بس. هر چند کار تیم ملی  کار راحتی برای تصاحبش ندارد .ملی پوش والیبال  معتقد است:« بیشتر از هرچیزی  ، انگیزه درونی  ما را به سمت سهمیه المپیک می کشاند.»

*اردوی انتخابی چطور گذشت؟

برای من که خیلی خوب بود و بعداز قهرمانی آسیا و جام جهانی به بدنم رسیدم و البته با ریکاوری.من در لیگ با 40-50 صدردصد آمادگی بازی کردم اما حالا خیلی آماده ام ، یعنی با 80-90 درصد آمادگی به جیانگمن آمده ام. به نظرم نه تنها من که بقیه بچه ها هم در اردو روی آمادگی بدنی اشان کار کردند و با تمرینات سطح بالا حالا همه آماده ، آماده  هستیم.همان طور که در بازی اول دیدید.

*تیم با ترکیب متفاوت به انتخابی المپیک رفته ،نبود امیر غفور، فرهاد قائمی و مسعود غلامی ،تاثیر بدی روی بقیه  نگذاشت؟

بچه ها به خاطر فشردگی بازیهای لیگ و عدم فرصت برای  ریکاوری  ذهنی و بدنی مصدوم شدند. به نظرم اینجا جای هر سه نفر آنها در تیم خالی است، برای ورزشکار خیلی سخت است که با مصدومیت مسابقه ای را از دست بدهی . مصدومیت مسعود روزهای آخر اردو خیلی همه ما را ناراحت کرد و جایش حسابی در تیم خالی است. نمی گویم با مصدومیت بچه ها  ما ترسیده ایم اما ناخودآگاه همه ما خودمان را جای مسعود می گذاریم و همین کمی اذیت کننده است.

*مسابقات انتخابی المپیک ،مسابقه حساسیت خاصی دارد،چطوری می بینی؟

مسابقات را از نزدیک در زمین می بینم( با خنده).حساسیت بازیهای خیلی زیاد است  وما باید سهمیه بگیریم و همین مساله چاشنی حساسیت بازیها را بیشتر می کند. به طور حتم همه تیم ها می آیند تا خوب بازی کنند ،اگر باختند که هیچ، اما با برد کار بزرگی رقم می زنند. جدای از همه اتفاقات و شرایط ما باید همه رقبا را ببریم. تیم ما آماده است  و ان شاالله سهمیه را می گیریم. ما همه تلاشمان را می کنیم،چرا که سهمیه برای ما اهمیت زیادی دارد و تصاحب سهمیه کلید حضور در المپیک است و قبل از اینکه بخواهیم با انگیزه بیرونی صاحب سهمیه شویم ،انگیزه در وجود خودمان ما را به سمت سهمیه  المپیک می کشاند.

*توقع از تیم برای سهمیه المپیک ،فشار زیادی به بچه ها نمی آورد؟

 فشار که زیاد است اما همین است وقتی انتظار ازتیم زیاد است و حتی خودمان قبل از بقیه  توقع داریم ،قرار نیست کارمان آسان باشد.به هر حال شیرینی  به این بزرگی سختی های خاص خودش را  دارد.

*به نظرت رضا عابدینی می تواند مثل مسعود غلامی به تیم کمک کند؟

رضا بازیکن خیلی خوبی است و با حضور در ترکیب  14 نفره تیم ملی  می خواهد کمک کند تا سهمیه المپیک بگیرد. به طور حتم او می تواند کمک حال تیم باشد که سرمربی انتخابش کرده است. البته من هیچ بازیکنی را با هم مقایسه نمی کنم ،اما رضا بازیکن قابلی است که جزو ترکیب 14 نفره قرار گرفته است . اما جدای از تاکتیک و بعد فنی  ،مسعود چند سالی  کنارمان بود و حالا که در چین با تیم نیست ، دلمان برایش تنگ می شود.

251 251

کد خبر 1340024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =