صادقی: اگر کلیه‎ هایشان را می‌فروختند هم باید استراماچونی حفظ می‌شد

بازیکن اسبق باشگاه استقلال گفت: چون سودی که از بودن استراماچونی در استقلال دنبالش بودند را برداشت نکردند همه داشته‌ها را بر آب دادند و شروع به تخریب ساخته‌های او کردند.

روزنامه خبرورزشی نوشت: امیرحسین صادقی در حالی که همچنان انتقاد تندی نسبت به مدیریت باشگاه استقلال و تصمیم‌سازی‌های این مدت آن‌ها برای حفظ استراماچونی دارد به شدت از فرهاد مجیدی حمایت می کند و معتقد است ماهی را هر زمان از آب بگیرید تازه است و تصمیمی که باید خرداد ماه گرفته می‌شد با ۷ ماه تأخیر به سرانجام رسید.

شنیدیم از فضای مجازی گله‌مند بودید؟
گله که نه! تعجب می‌کنم از آن‌هایی که دوست دارند برای من داستان درست کنند. من بچه کفاشی هستم که دستم را روی زانوی خودم گذاشتم و شکر خدا ۱۳ سال برای بهترین تیم ایران در آسیا توپ زدم و دو جام جهانی رفتم. الان هم که دو سال است از سطح اول فوتبال دور هستم باز می‌گویند قصد دارم جو فوتبال را مسموم کنم ولی شکر خدا کارنامه اخلاقی و فوتبالی‌ام روشن است و هیچ یک از این سمپاشی‌ها به من نمی‌چسبد.

فرهاد مجیدی به استقلال آمد تا این بار رسماً سرمربی تیم باشد. نظرتان در این باره چیست؟
فیلم صحبت‌هایم در آخرین بازی که فرهاد فصل قبل در آن استقلال را هدایت کرد موجود است که گفتم اگر قرار است مربی برای استقلال تعیین شود باید از بدنه استقلال باشد. باید کسی باشد که در حد اسم فرهاد مجیدی، اسم داشته باشد، اما متأسفانه در دوره‌ای که مدیریت در استقلال نزول وحشتناکی کرد و بدترین دوران مدیریت در تاریخ این مجموعه برایش رقم خورد اتفاقاتی رخ داد که همه ضرر کردند.

چرا این اتفاقات رخ داد؟
چون سودی که از بودن استراماچونی در استقلال دنبالش بودند را برداشت نکردند همه داشته‌ها را بر آب دادند و شروع به تخریب ساخته‌های او کردند. درست در دورانی که هواداران استقلال و ما قدیمی‌ترها امیدوار شده بودیم و آینده‌ای روشن را برای استقلال تصور می‌کردیم تصمیمی گرفتند که یک بچه ۱۰ ساله نمی‌گرفت.

چطور؟
به خدا یک بچه ۱۰ ساله هم می‌فهمید که باید استراماچونی را تحت هر شرایطی حفظ می‌کردند، چون استقلال را در بهترین وضعیت در لیگ به میدان می‌فرستاد. این‌قدر تیم درست و روی برنامه کار می‌کرد که حتی اگر لازم بود باید کلیه‎هایشان را هم می‌فروختند و پول استراماچونی را تهیه می‌کردند. آن‌ها در حالی که می‌توانستند دعای خیر جمعیت بزرگی از مردم ایران را بدرقه راهشان کنند و دنیا و آخرتشان را بخرند برعکس عمل کردند و تبر به ساقه محکم استقلال زدند. لطمه‌ای که مدیران استقلال به این تیم زدند کم از لطمه جنگ تحمیلی به ایران نبود. درست در وقتی که می‌شد در نیم‌فصل تیمی قویتر از قبل را تدارک دید و به دور برگشت فرستاد و حتی در آسیا درخشید، همه چیز را از بین بردند.

ورود یک استقلالی جوان به کادر مربی‌گری این تیم شما را یاد اتفاقی مشابه نمی‌اندازد؟
دقیقاً! در سال ۸۲ هم که امیر قلعه‌نویی آمد سازمان مستحکمی در استقلال شکل گرفت. کخ تیم را سیزدهم کرده بود و قلعه‌نویی شروع کرد به سازندگی و با جوانانی که به تیم تزریق کرد تیم را ساخت. نمی‌گویم استقلال خیلی پِرفِشنال (حرفه‌ای) کار کرد ولی هوادار راضی بود. هر سال جام را می‌دید و تیمش فوتبال بازی می‌کرد.

بازیکنان باید از این تغییرات حمایت کنند؟
بازیکنی که در استقلال است باید روزی دو رکعت نماز شکر بخواند که توانسته پیراهن استقلال را بر تن کند. آن‌ها باید با قدرت از فرهاد حمایت کنند و با کمک به او استقلالی بسازند که با موفقیتش خودشان هم در فوتبال بالا بروند و موقعیت اجتماعی‌شان را ارتقا بدهند. اگر استقلال افت کند خودشان هم برای فصل بعد باید با ارقامی نازل راهی این تیم و آن تیم شوند و اعتبارشان را از دست می‌دهند.

بهتر نبود به جای ۷ ماه وقت تلف کردن در همان خرداد ماه که مجیدی می‌خواست هدایت تیم را قبول کند تیم را به او می‌سپردند و این همه ضرر مادی و معنوی در راه استخدام استراماچونی نمی‌کردند؟
جلوی ضرر را از هر جا بگیرید منفعت است. بهتر بود این اتفاق می‌افتاد ولی الان هم تیم در جدول وضعیت بدی ندارد و می‌توان با کادری قوی و سازماندهی درست حتی قهرمان شد. البته شاید این تغییر و تحول عواقبی هم داشته باشد که نباید ترکش‌هایش دامن فرهاد را بگیرد.

منظورتان هواداران هستند؟
بله! هوادار باید کمک کند. سایه هوادار روی سر فرهاد مجیدی است. هوادارانی که اگر دلشان برای استقلال بسوزد می‌دانند حتی اگر استقلال نتیجه لازم را هم با فرهاد نگرفت باید پای او بایستند. نباید وارد بازی افرادی شوند که در فضای مجازی سریع و بدون فکر شعارهای توخالی می‌دهند و قصد تخریب دارند. من ۱۳ سال عضوی از این باشگاه بودم و همان روز اول که استرا رفت گفتم دیگر برنمی‌گردد ولی گروهی از همین افراد در فضای مجازی هر روز وعده برگشتنش را می‌دادند. هر قدر هم به مردم می‌گفتم، متأسفانه کسی قبول نمی‌کرد ولی در نهایت به حرفم رسیدند. الان هم می‌گویم از فرهاد حمایت شود نتیجه اش را خود هوادار می‌بیند.

مجیدی تحمل فشارهای احتمالی را خواهد داشت؟
فرهاد با استقلال فرهاد شده و خودش بارها گفته هرچه دارد از این مردم و تیم استقلال است پس به نظر مردم احترام می‌گذارد و قطعاً همه تلاشش را می‌کند که استقلال بهترین نتایج را بگیرد، چون او خودش بیش از هر کس به فکر هوادار است و چیزی که آن‌ها را شاد می‌کند موفقیت استقلال است.

مجیدی غیر از هواداران به کمک چه کسانی نیاز دارد؟
قطعاً باشگاه استقلال و مردم. او هرگز نباید به کمک و حمایت وزارت ورزش دل ببندد، چون وزیر در ماجرای استراماچونی خودش را اثبات کرد که فقط در حرف می‌گفت تلاش می‌کند استرا بماند ولی در عمل هر روز یک اتفاق عکس رخ می‌داد. می‌توان با فرهاد از دو بازی پلی آف رد شد و نتایج خوب گرفت. فقط باید تیم یکدست و مردم و استقلال یک‌دل باشند.

این مطلب را هم بخوانید: نیامدن کالدرون به نفع چه بازیکنانی است؟

43503

کد خبر 1340041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =