طلسم را بشکن!

تیم ملی امید کشورمان امروز کار خود را در رقابت‌های قهرمانی زیر 23 سال آسیا و مقدماتی المپیک 2022 توکیو آغاز می‌کند و شاگردان استیلی امیدوار هستند بتوانند به ناکامی تاریخی فوتبال ما در صعود به المپیک پایان دهند.

سپهر ستاری: تیم ملی امید کشورمان امروز کار خود را در رقابت‌های قهرمانی زیر 23 سال آسیا که حکم مقدماتی المپیک را هم دارد، آغاز خواهد کرد. این آخرین باری است که تیم فوتبال امید ما شانس صعود به المپیک را دارد و از دوره بعدی دیگر فوتبال جزو ورزش‌های المپیک نخواهد بود. ایران در شرایطی پا به این رقابت‌ها می‌گذارد که روزهای پرحاشیه‌ای را سپری کرده و حالا کار آسانی برای کسب سهمیه ندارد. در این رقابت‌ها به غیر از ژاپن که میزبان المپیک خواهد بود، سه تیم برتر می‌توانند راهی المپیک 2020 شوند و شاگردان حمید استیلی در گروه سوم با چین، کره جنوبی و ازبکستان هم گروه شده‌اند و اولین مسابقه ایران با مدافع عنوان قهرمانی یعنی ازبکستان است و نکته واضح درباره گروهی که تیم امید در آن قرار گرفته قدرت رقیبان است که کار را برای شاگردان استیلی سخت می‌کند.

مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا با این شیوه از سال 2013 آغاز شد. دور دوم در سال 2016 و دور سوم در سال 2018 برگزار شد. ایران در سال 2018 نتوانست مجوز صعود به مرحله نهایی را کسب کند اما در سوی مقابل ازبک‌ها هر سه بار به مرحله نهایی راه پیدا کردند و در دوره قبلی که در چین برگزار می‌شد با شکست تیم ویتنام به مقام قهرمانی دست پیدا کردند. ایران اما در سال 2013 با هومن افاضلی در گروهی که استرالیا و ژاپن اول و دوم شدند با کسب چهار امتیاز بالاتر از کویت در رده سوم قرار گرفتند. سه سال بعد تیم با محمد خاکپور عازم قطر شد. دو پیروزی برابر سوریه و چین باعث شد تا با 6 امتیاز بعد از قطر دوم شویم و به یک چهارم برسیم اما شکست سه بر صفر مقابل ژاپن به حضور آن تیم پایان داد و حالا حمید استیلی ماموریت دشواری را پیش روی خود دارد.

ایران رقابتهای مقدماتی را با کرانچار آغاز کرد و با فرهاد مجیدی ادامه داد و سرانجام نوبت به حمید استیلی رسید تا به نیمکت این تیم برسد و باید دید او و تیمش چه عملکردی خواهند داشت. در مرحله قبلی، سرمربی تیم، مرد کروات بود و تیم ایران که میزبان گروه بود بعد از پیروزی مقابل ترکمنستان و یمن، در برابر عراق متوقف شد تا با تفاضل گل کمتر دوم شود.

تیم امید زمان زیادی پس از دور قبلی مقدماتی از دست داد و این موضوع از نقاط ضعف آماده‌سازی این تیم بود که در سال‌های اخیر همواره دیده شده است؛ با این وجود در ماه‌های اخیر فدراسیون تلاش کرد با برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی این کمبود را جبران کند و حالا با آغاز رقابت‌ها باید دید اردوهای اخیر تا چه اندازه توانسته باعث بهبود کیفیت تیم ملی امید کشورمان شود.

در حال حاضر یکی از مشکلاتی ایران و دیگر تیم‌های این گروه با آن مواجه هستند کیفیت نه چندان مناسب هتل محل استقرار تیم‌ها است. هر چهار تیم حاضر در این گروه در هتل سامیلا شهر سونگلا مستقر هستند و شنیده شده این هتل شرایط چندان خوبی برای اقامت ندارد. با این حال تیم امید به همراه خودش یک آشپز هم به تایلند برده تا بازیکنان تیم امید از نظر تغذیه دچار مشکل نشوند.

تیم امید در شرایطی پا به این مسابقات می‌گذارد که چند ستاره در ترکیبش دارد که می‌توانند شرایط را به سود ما تغییر دهند؛ نفراتی چون امید نورافکن، مهدی قائدی، محمد محبی، رضا شکاری، محمدمهدی مهدی‌خانی و الهیار صیادمنش از مشهورترین بازیکنان تیم حمید استیلی هستند که امید زیادی به درخشش آن‌ها وجود دارد.

255 43

کد خبر 1340415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =