محمد هاشمی: قدرت سردار سلیمانی در فرماندهی نظامی، سحرآمیز بود

محمد هاشمی گفت: دشمن نمی‌داند که خون شهدا آنچنان می‌جوشد و دامن شان را می‌گیرد که در آینده ای نزدیک ذلت آمریکا، آقای ترامپ و هم‌پیمانان او را در منطقه خواهیم دید.

به گزارش خبرآنلاین، با بغض، حرف زدن درباره حاج قاسم را شروع می کند و جاهایی دیگر گریه اجازه صحبت کردن به او را نمی دهد، می گوید رفاقتی ۳۵ ساله با حاج قاسمِ کرمانی ها داشته، کلماتش در وصف سردار گویای شناختش از او و جایگاه ویژه ایست که این روزها بسیاری بر آن اذعان دارند. 

محمد هاشمی از نقش سردار سلیمانی در ریشه کن کردن داعش در منطقه گفت و از ترسی که ترامپ از او داشت و در نهایت به آن شکل دستور ترور سردار را داد. هاشمی تاکید می کند«تصورشان این بود که حالا اگر قاسم سلیمانی را به شهادت برسانند، جایگزینی ندارد اما نمی‌دانند که خون شهدا آنچنان می‌جوشد و دامن شان را می‌گیرد که در آینده ای نزدیک ذلت آمریکا، رامپ و هم‌پیمانان او را در منطقه خواهیم دید.»

مشروح گفتگوی خبرآنلاین با محمد هاشمی را بخوانید؛

****

آقای هاشمی! شما هم مانند سردار شهید سلیمانی کرمانی هستید و گویا شناخت نزدیکی از شخصیت حاج قاسم داشتید، از ایشان برایمان بگوید و رمز و راز محوبیتی که داشتند.

ایشان در خانواده ای خدوم، مسلمان، متدین و اصیل متولد شد و پرورش پیدا کرد. سردار سلیمانی در مسائل کاری و در تامین معاش، سختکوش بود. وقتی که به سنین تقریبا جوانی یعنی به ۱۹-۱۸ سالگی رسید، به عضویت سپاه درآمد. ایشان به ‌عنوان یک سپاهی و به‌ عنوان یک سرباز در فرهنگ اسلامی هم از جهت تقوا بسیار متدین بود، هم از جهت رشادت بسیار رشید بود؛ واقعا تصمیم‌گیر و تصمیم ساز بود. در دوران دفاع مقدس ایشان فرمانده لشکر شدند و با آن سن کم و با آن سختی‌هایی که جنگ تحمیلی و جبهه های جنگی داشت، به خوبی لشکر را هدایت می‌کرد. حقیقتا پاسدار ارزش‌های اسلامی بودند. بعد هم که نقش مهمی در منطقه و مبارزه با گروه های تروریستی چون داعش ایفا کردند. تقریبا در همه کشورهای منطقه از او به نیکی یاد می‌کنند و شیفته اخلاق و رفتار او هستند.

نقش سردار سلیمانی در تامین امنیت در کشورهای منطقه

سردار سلیمانی سهم به سزایی در مبارزه با استکبار و مبارزه با تجاوز و ظلم داشت و در جهت تامین امنیت برای کشورهای مختلف تلاش می‌کرد. مبارز سرسختی علیه تروریست ها بود. با همه قدرت و امکاناتی که آمریکایی‌ها و کشورهای منطقه و بعضی از کشورهای اروپایی در اختیار داعش گذاشته بودند اما سردار سلیمانی توانست با برنامه‌ریزی صحیح ریشه داعش را در منطقه بِکَند و پایان حکومت داعش را اعلام کند. ایشان  با مجاهدان و مبارزان فلسطینی هم رابطه خوبی داشت و در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و در اعمال برنامه‌ها در جهت مبارزه با رژیم صهیونیستی بسیار تاثیرگذار بود.

ترامپ از جایگاه حاج قاسم وحشت داشت /قدرت سحرانگیزی در مبارزه داشت

 اگر به بیاناتی که دشمنان شهید قاسم سلیمانی مثل آقای ترامپ مطرح می کنند توجه کنیم، می‌بینیم که دشمن چه وحشتی از ایشان داشته و چگونه به او نگاه می‌کرده است. این مغز متفکر فرماندهی نظامی، قدرت سحرآمیزی در مبارزه داشت برای همین است که دشمن این روزها جشن گرفته و شادی می‌کند که چنین سرداری را، چنین انسان بافضیلتی را از جامعه اسلامی و از اسلام گرفتند اما شادی پوچی است.

ترامپ درکی از جایگاه شهادت و جهاد در مکتب تشیع ندارد

به نظر شما چرا سردار سلیمانی و شهادتش اینچنین شوکی بزرگ در عرصه داخلی و بین‌المللی تبدیل می‌ شود؟ علت جایگاه ویژه و فرامرزی ایشان چه بود؟

نکته‌ای که غربی‌ها، ترامپ یا حتی کشورهای معاند به آن توجه ندارند یا نمی‌توانند این نکته را درک کنند، این است که در مکتب تشیع، در مکتب اهل بیت ما بحث جهاد و شهادت داریم و ملتی که شهادت دارد، هیچ وقت ذلت را نمی‌پذیرد. اگر ما در تاریخ به این مساله نگاه کنیم، معجزه‌ای که جهاد و شهادت داشته را بررسی کنیم می بینیم که از همان صدر اسلام وقتی سفیانی‌ها توسط توطئه‌های معاویه، حضرت امیر را شهید کردند، تصور کردند که همه چیز تمام شد، اما امروز ببینید سفیانی ها و معاویه کجا هستند و حضرت امیر(ع) کجا. حضرت امیر چه عزت و احترامی در جهان دارد و آن‌ها کجا هستند.

یا در حادثه کربلا هم همین وضع است. اگر در مقاطع مختلف تاریخی هم نگاه ‌کنیم می بینیم همیشه عزت با شهادت عجین بوده است. کفر و عناد و باطل همیشه در برابر شهادت شکست خورده است. حتی ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این مساله را به خوبی دیدیم و احساس کردیم. در جنگ تحمیلی بسیاری از کشورها طرفدار صدام بودن و از او حمایت می کردند؛ آمریکا، روسیه، فرانسه، آلمان، کشورهای عربی، یوگسلاوی، کشورهای عربی مثل عربستان، کویت، امارات، همه کشورها، مصر، هر کدام به نحوی پشتیبان صدام بودند. ایران به تنهایی با تکیه بر جوانان و با تخصص و فلسفه جهاد و شهادت توانست هشت سال را به خوبی پایان ببرد و دشمن را نابود کند.

همین دشمنی که در جنگ شکست خورد، فورا به کویت حمله کرد و کسانی که تا دیروز به او خدمت می‌کردند و خدمت می‌دادند. یا بعدها همان آمریکایی که صدام را برای هشت سال جنگ تشویق کرده بودند ، آمدند و با امکانات و نیروی خودش در عراق آنقدر جنگیدند تا صدام را که در یک سوراخ پنهان شده بود را پیدا کنند و در آخر او را اعدام کردند. یعنی باطل اینگونه بود. الان هم آمریکایی‌ها و اصولا معاندین، رمز و راز شهادت را نمی‌فهمند که این چه امتی و چه قدرتی برای جامعه اسلامی دارد. حتی در همین جمهوری اسلامی بعد از رحلت امام و یا زمانی که امام مریض بودند و در بستر بیماری بودند، آنقدر تبلیغ می‌کردند که جمهوری اسلامی با رحلت امام (ره) پایان خواهد یافت و دیگر کسی نیست و کسی نمی‌تواند کشور را اداره کند و کشور از هم می‌پاشد. اما دیدیم بعد از رحلت امام، رهبری انتخاب شدند و ساختارهای جمهوری اسلامی همه سر جای خودش بود، کشور پیشرفت کرد، توسعه پیدا کرد، به بسیاری از علوم و فنون دست پیدا کرد.

در آینده نزدیک ذلت آمریکا و همپیمانان منطقه ایش را خواهیم دید

سردار سلیمانی هم جایگاهی در نظام بین‌الملل پیدا کرد و به‌عنوان یک قدرت در برابر قدرت‌های باطل ایستاد و آن‌ها نتوانستند کاری کنند. تصورشان این بود که حالا اگر قاسم سلیمانی را به شهادت برسانند، الان دیگر مثلا جایگزینی ندارد یا این‌که ایران شکست می‌خورد. یا جامعه اسلامی و کشورهای منطقه شکست می‌خورند. دشمن نمی‌داند که خون شهدا آنچنان می‌جوشد و دامن شان را می‌گیرد که در آینده ای نزدیک ذلت آمریکا، آقای ترامپ و هم‌پیمانان او را در منطقه خواهیم دید.

رفاقتی دیرینه با حاج قاسم

آیا خودتان خاطره‌ای از سردار سلیمانی دارید یا برخوردی با ایشان داشتید؟

خاطره که از ایشان بسیار زیاد دارم. همچنان که می‌دانید ایشان کرمانی بودند و از همشهری‌های ما و از دوستان بسیار صمیمی و مخلص ما بودند. رابطه آشنایی و دوستی ما با سردار سلیمانی از اوایل جنگ، از سال ۱۳۶۰ تا زمان شهادت شان بود، بیش از ۳۵ سال سابقه آشنایی، رفاقت و دوستی داریم و در این ایام خاطرات بسیار زیاد و آموزنده و شیرینی از سردار سلیمانی دارم.

به‌طور خلاصه و در یک کلام، سردار سلیمانی عبد صالح، بنده خالص خداوند و سربازی در جهت اهداف اسلامی در کشور و منطقه بود، خواسته‌های بسیار بلندی داشت و برای تحقق آن تلاش می‌کرد و همواره در بسیاری از موارد که او را می‌دیدیم، همیشه برای خودش آرزوی شهادت داشت. الان هم ما می‌بینیم به دست خبیث ترین افراد موجود در جامعه امروزی، یعنی آقای ترامپ و با خشن‌ترین روش به شهادت رسید و بدن ایشان را تکه پاره کردند، قطعه قطعه کردند و این نشانه رابطه بسیار نزدیک سردار سلیمانی با خداوند تبارک و تعالی است.

خداوند می‌خواست بدن او را قطعه قطعه ببیند و همچنان که برای سیدالشهداء(ع) در صحرای کربلا رخ داد، من یقین دارم سردار سلیمانی هم اگر بعد از انفجار، بعد از اصابت گلوله‌ها و تکه‌های موشک نفسی داشته، به درگاه خداوند تبارک و تعالی همان جمله‌ای که امام حسین(ع) در گودال قتله‌گاه گفتند را گفته است؛ اینکه من هرچه داشتم دادم، الان راضی هستی؟ رضی الله عنهم و رضوا عنه. سردار سلیمانی سربازی برای اسلام بود.

17۲۷۲۱۶

کد خبر 1340487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =