ائتلاف جهانی سلامت روان: وضعیت روانی ترامپ بحرانی شده است

تسنیم نوشت: گروهی از متخصصان سلامت روان در آمریکا به کنگره این کشور هشدار دادند که تنش‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا با ایران و ادامه روند استیضاح وی باعث بحرانی شدن وضعیت روانی او شده است.

 به نقل از ایندیپندنت، گروهی از متخصصات سلامت روان در آمریکا که در انجمنی به نام «ائتلاف جهانی سلامت روان» عضویت دارند، در بیانیه‌ای خطاب به نمایندگان کنگره آمریکا هشدار داده‌اند که وضعیت روانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور در پی اتفاقات اخیر از جمله بحران استیضاح و حمله موشکی ایران به نیروهای آمریکایی در عراق، به حد بحرانی رسیده و کنگره باید سلامت روانی وی را مورد ارزیابی قرار دهد و درباره ادامه حضور او در کاخ سفید با چنین شرایطی تصمیم‌گیری کند.

 ائتلاف جهانی سلامت روان در این بیانیه که ساعاتی پس از سخنرانی ترامپ درباره حملات موشکی ایران به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق منتشر شده، تأکید کرده است: «ما مدتی است که در این رابطه [به کنگره] هشدار می‌دهیم. کنگره آمریکا باید بی‌درنگ و با قاطعیت در این خصوص اقدام کند. ما از کنگره می‌خواهیم که حتی اگر نمی‌خواهد که وضعیت روانی رئیس‌جمهور را بررسی کند، حداقل در این زمینه با ما مشورت کند و جنبه‌های سلامت روانی که نقش مهمی در وضعیت کنونی این رئیس‌جمهور ضعیف‌شده از لحاظ روانی را جدی بگیرد.»

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در اولین سخنرانی خود پس از حمله موشکی ایران به نیروهای آمریکایی نه‌تنها به‌نوعی نفس‌نفس می‌زد،‌ بلکه در ادای چند کلمه از جمله tolerated (تحمل کردیم) نیز دچار مشکل شد.

2323

کد خبر 1340515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =