جزئیات مرحله دوم آزمون وکالت اعلام شد

فارس نوشت: رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضائیه جزئیات مرحله دوم آزمون وکالت و ظرفیت پذیرش در هر استان را اعلام کرد.

رامتین قانع گفت:  آزمون وکالت امسال دو مرحله‌ای بوده، مرحله اول مربوط به آزمون کتبی است که ۱۰ درصد از پذیرفته‌شدگان موفق به دریافت حد نصاب‌های لازم شده و بعد از آن وارد مرحله دوم شده اند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم، مصاحبه تخصصی و شخصیت‌شناسی برگزار می شود.

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: شرکت‌کنندگان اولیه در این آزمون ۱۰۷ هزار نفر شرکت کردند،این در حالی است که در سال ۹۶، ۳ هزار ظرفیت تعیین کرده بودیم و فقط ۱۵۵۱ نفر جذب شدند، بنابراین ما اصراری به قبولی بالا نداریم و استانداردها و صلاحیت‌ افراد اهمیت دارد.

قانع افزود: برای مرحله دوم آزمون، تیم مصاحبه‌کننده ثابت طراحی شده، ۴۰ تیم هستند که از تهران به ۷ منطقه کشور می‌روند. استان‌های تهران، شیراز، همدان، اصفهان، تبریز، کرمان و مشهد شهرهایی هستند که محل برگزاری آزمون شفاهی بوده و شخصیت‌شناسی افراد در این استان‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: اعضای تیم‌ها، قضات، اساتید دانشگاهی، وکلای دادگستری و روانشناسان هستند و از هر ۷ منطقه نیز اساتیدی به تیم‌ها اضافه می‌شود.

قانع ادامه داد: بر این اساس، ظرفیت این آزمون در مجموع ۵ هزار نفر خواهد بود و مجموع ظرفیت کانون‌های وکلای دادگستری در آزمون وکالت سال جاری ۳۴۷۶ نفر بوده است.

در جداول زیر نحوه برگزاری مرحله دوم آزمون وکالت،که انجام مصاحبه های شفاهی است به همراه ظرفیت به تفکیک استانها آمده است:

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1340591

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =