درخواست آیت الله سیستانی از سیاستگذاران عراقی

ایرنا نوشت: مرجعیت عالی دینی عراق امروز در نماز جمعه در صحن حسینی در کربلای معلا همه جریان های سیاسی را به رسیدن به اجماع نظر پیرامون آینده این کشور فراخواند.

«آیت الله سید علی سیستانی» در بیانیه اش که «سید احمد الصافی» امام جمعه کربلا آن را برای نمازگزاران خواند گفت: همه جریان های سیاسی به مسوولیت ملی خود برای رسیدن به اجماع نظر پیرامون آینده عراق عمل کنند.

وی با اشاره تلویحی به دخالت های آشکار آمریکا در امور داخلی عراق، بر ضرورت اینکه اداره کشور در دست عراقی ها بدون دخالت بیگانگان باشد، تاکید کرد.

آیت الله سیستانی در این بیانه تصریح کرد که تحولات اخیر رخ داده از جمله تجاوزهای خطرناک و نقض مکرر حاکمیت عراق مقارن با ضعف کاملا آشکار مسوولان امر در حفاظت از کشور در برابر این نقض ها و تجاوزها بخشی از آن ناشی از تبعات بحران داخلی جاری در عراق است.

مرجعیت عالی دینی عراق در این بیانیه یادآورشد که باید همه به طور جد بیندیشند اگر برای این وضعیت راه حلی نیابند و همچنان هر طرف بر مواضع خود بدون هیچ گونه کوتاهی اصرار کند، چه برسر عراق خواهد آمد.

آیت الله سیستانی پیشبینی کرده است که این شرایط باعث عمیق تر شدن مشکلات در همه ابعاد امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می شود و زمینه را برای دخالت بیشتر دیگران در امور داخلی عراق به منظور تحقق مطامع خود فراهم می کند. 

مرجعیت عالی دینی عراق تاکید کرد که راه حل خروج از بحران کنونی تحقق انتظارات طالب کنندگان به اصلاحات در چارچوب هایی که مرجعیت عالی دینی در طول هفته های گذشته پیرامون آن سخن گفته، است.

310 310

کد خبر 1340963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدی IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۰
    0 0
    سردمداران امریکایی جز نفت و به بند کردن مردم عراق هیچ نمی خواهند در حالیکه مسلمانان با احترام به همدیگر و در جوار همدیگر و بر اساس برادری و همیاری همدیگر می توانند رستگار شوند، سردمداران امریکایی منطقه از منطقه خارج شوند جز برادری و صداقت در این منطقه نخواهد بود و مردم با هم برادرند، سردمداران امریکایی رزالت و فریب می کنند و این کل جهان هستی را تهدید می کند درحالیکه خود بصراحت می گویند برای ثروت کشورهای عربی خیمه زده اند و تنها نگاه سرمایه داری به منطقه دارند و از انسانیت بویی نبرده اند و حتی به نابودی انسانیت برای دردبند کردن ملتها می اندیشند و همیشه ی روزگار فرعون زمانه بوده اند، اگر ملتها بیندیشند