راه توکیو از مسیر کره می‌گذرد

تیم ملی والیبال ایران در بازی‌های مقدماتی المپیک امروز به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امروز و بازی با کره جنوبی.شاید در نگاه اول بازی راحتی باشد اما در راه کسب سهمیه برای رسیدن به المپیک نباید هیچ حریفی را دست کم گرفت.دقیقا 5 ماه قبل بود که در مسابقات قهرمانی آسیا کره را سه بر یک بردیم و راهی فینال شدیم.زمان زود می گذرد و یک بار دیگر باید مقابل آنها بازی کنیم.اما این بار هدف مهم تر است چون انتهایش به المپیک ختم می شود.

روی کاغذ،ایران نباید مشکل چندانی برای این بازی داشته باشد اما نباید غیر حرفه ای رفتار کرد.این را کولاکوویچ سرمربی تیم ایران به خوبی درک می کند که درباره کره ای ها می گوید:«بازی سختی داریم.آنها در گروه خودشان عالی  عمل کرده اند که حالا در نیمه نهایی هستند.آنها خیلی  سریع بازی می کنند و عملکرد شان در دفاع هم فوق العاده است.اگر بخواهیم خودمان را از پیش برنده بدانیم قطعا بازنده ایم.»

کولاکوویچ در حالی این حرف را می زند که سعید معروف کاپیتان تیم ملی هم در این باره اظهار نظر کرده است.او می گوید:«بازی مهمی مقابل کره داریم که باید پیروز شویم و چیزی برای از دست دادن نداریم.زمان کافی برای فکر کردن درباره بازی بعدی را داشتیم. جمعه را استراحت کردیم و برای ریکاوری بدنی و ذهنی، فرصت خوبی داشتیم.»

وی با بیان این‌که کره‌ای‌ها در دفاع خیلی خوب هستند، ادامه داد:« شهریورماه سال جاری بازی سختی با کره در قهرمانی آسیا در تهران داشتیم و اینجا در نیمه‌نهایی انتخابی المپیک نیز انتظار بازی سختی برابر این تیم داریم.قبلا هم گفتم تیم ایران در فرم و شرایط خیلی خوبی قرار دارد و فکر می‌کنم تیم قدرتمندی داریم و هیچ مشکلی برای مسابقه با کره نخواهیم داشت.»کاپیتان تیم ملی والیبال درپاسخ به پرسش خبرنگاری خارجی، مبنی بر این‌که وضعیت سیاسی ایران به نظر ناپایدار می‌رسد، آیا نگرانی ندارید؟ به سایت فدراسیون والیبال گفت:« من فکر نمی‌کنم که وضعیت سیاسی ایران ناپایدار باشد. ما فعلا در یک تورنمنت سخت هستیم و با توجه به این که اینجا در چین حضور داریم و به دلیل اهمیت بسیار بالای این رقابت‌ها، خبرها را خیلی دنبال نمی‌کنیم و تمام تمرکزمان روی این مسابقات است و این که موفق شویم سهمیه المپیک را به دست بیاوریم. برای مسائل غیر از ورزش و رقابت‌های انتخابی المپیک، قطعا در زمان دیگری وقت فکر کردن داریم.»

256 43

کد خبر 1341090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =