شهردار تهران اعلام کرد: هر ریالی که برای پیشگیری از بحران هزینه می‌شود، معادل چهل ریالی است که باید پس از بحران در آن محل هزینه شود، یاد بگیریم قبل از وقوع زلزله آماده باشیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیروز حناچی در مراسم بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل‌کشور در ساماندهی خدمات فوریت‌های پزشکی در شهر تهران، گفت: ابتدا شهادت حضرت زهرا (س) و سردار سلیمانی و هموطنان در سانحه هوایی را تسلیت می‌گویم.
وی افزود: یاد می‌کنم از زلزله بم، یادم می‌آید زمانی که این حادثه رخ داد حوالی پنج صبح روز جمعه بود. آن‌هایی که باید همان زمان به موضوع ورود می‌کردند از شدت و تأثیر زلزله با خبر نبودند؛ این در حالیست که باید تمام نیروهای امدادی ما به لحظه آمادگی مواجهه با حوادث را داشته باشند.
وی ادامه داد: به یاد دارم سردار کاظمی که فرمانده نیروی هوایی سپاه بود، می‌گفت پروتکل‌های پروازی را به حداقل رساندیم، زیرا یک پرواز اول باند بود یکی میانه باند و یکی هم در حال پرواز در انتهای پرواز. برای اولین بار نیز بالگردها در شب پرواز کردند. در آن روزها ۸۰۰۰ مجروح بد حال در طول بیست و چهار ساعت جا به جا شدند.
حناچی افزود: باید با رعایت پروتکل‌های موجود در حوزه امداد و نجات از حوادث رخ داده درس گرفت و یادمان باشد که هر کدام از پروتکل‌ها و بندهای آن ناشی از تجربه یک حادثه بد بوده است. باید از وقایع تجربه کسب کنیم و اگر نیاز است دستورالعمل‌هایمان را تغییر دهیم تا هر لحظه برای وقوع یک بحران آماده باشیم.
شهردار تهران تصریح کرد: گفته می‌شود هر یک ریالی که برای پیشگیری از بحران هزینه می‌شود معادل چهل ریالی است که باید پس از بحران در آن محل هزینه شود.
وی گفت: ما باید یاد بگیریم که از زلزله درس بگیریم و باید بلد باشیم با زلزله زندگی کنیم و خودمان را پیش از وقوع آن برای رویارویی با آن آماده کنیم.
شهردار تهران افزود: تجربه نشان داده هر چه از امکانات سازمان‌ها استفاده کنیم و هر چقدر هم افزایی کنیم هزینه‌ها کمتر شده و از سوی دیگر قدرت عملکرد ما افزایش پیدا می‌کند.
حناچی گفت: ما می‌دانیم که اورژانس و آتش نشانی در حال کمک رسانی به مردم هستند پس چه بهتر که با سهیم کردن امکانات میان این دو سازمان خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم.
وی ادامه داد: آلودگی و ترافیک از عارضه‌های کلان شهرها است و طبیعی است که در این شرایط زمان‌های طلایی ما برای کمک به بیمار قلبی و سایر مصدومان حوادث اگر از دست برود دیگر پشیمانی فایده ندارد.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: خوشحالیم که موتورلانس‌های اورژانس امروز در تهران بیش از پیش فعال شده‌اند که این یکی از عوامل رسیدن زودتر امدادگران به سر صحنه حوادث خواهد بود. همه این تلاش‌ها برای آن است که خدمات ارائه شده کمی زودتر انجام شود تا اتفاق بدی رقم نخورد.
۴۷۲۳۱
کد خبر 1341234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =