نیمکت تیم ملی در سه‌راهی شهریار، ژنرال، یحیی

سرمربی تیم ملی احتمالا از بین گزینه‌های ایرانی موجود انتخاب خواهد شد.

عرفان حاج‌بابایی: با منتفی شدن گزینه خارجی برای جانشینی مارک ویلموتس در تیم ملی فوتبال ایران،حالا همه نگاه ها به فدراسیون فوتبال است تا در روزهای بدون رییس سرمربی بعدی تیم ملی را از بین گزینه های داخلی موجود انتخاب کند. تیم ملی ای که باید هرچه زودتر سرمربی خود را بشناسد و با سرعت برای 4 رقابت حساس و سرنوشت ساز در بهار 1399 آماده شود تا بلکه فرصت صعود به جام جهانی 2022 از دست نرود. در ادامه مروری خواهیم داشت بر سه گزینه ای طبق شنیده ها و صحبت ها بیشترین شانس را برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران دارند:

علی دایی

پس از نیم فصل خانه نشینی،نام علی دایی این بار با نیمکت تیم ملی یک بار دیگر در بین اهالی فوتبال شنیده شد. او که تصمیم گرفت تا در ابتدا و اواسط این فصل به پیشنهادات مختلف لیگ برتری نه بگوید، چندی پیش و پس از اینکه مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال کنار رفت، به عنوان یکی از گزینه های هدایت تیم ملی فوتبال مطرح شد. دایی که پیش از این سابقه هدایت تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی 2010 را در کارنامه دارد و در نهایت پس از باخت مقابل عربستان از کار برکنار شد، گویا شانس زیادی برای هدایت تیم ملی در مقطع فعلی ندارد چرا که یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال خبر داده که بنا بر برخی دلایل علی دایی از گزینه‌های حضور در تیم ملی کنار گذاشته شده است و فدراسیون در حال مذاکره با گزینه‌های دیگر است.

امیر قلعه نویی

کارنامه امیر قلعه نویی در رقابت های باشگاهی آنقدری قابل دفاع است که اگر بنا باشد یک ایرانی سرمربی تیم ملی شود،نام او همواره در بین گزینه های احتمالی وجود داشته باشد. با این حال یکی از اصلی ترین چالش های قلعه نویی عملکرد او در مسابقات بین المللی است و بسیاری بر این باورند که تیم های او در تورنمنتی مثل لیگ قهرمانان آسیا توان گرفتن نتایج خوب را ندارند. همچنین کارنامه قلعه نویی در تیم ملی و حذف در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های 2007 که به زعم بسیاری ناکامی تلقی شد(هرچند که خود قلعه نویی اصلا این مورد را قبول ندارد)،یکی از موانع مهمی است که شاید مانع رسیدن نیمکت تیم ملی به او شود.

یحیی گل محمدی

بسیاری گل محمدی را آغازگر نسل جدید مربیان در فوتبال ایران می دانند. مربیانی که دو فاکتور مهم یعنی جوانی و علم گرایی را با خود به همراه دارند و یحیی پرچم دار آن هاست. او که نفت تهران را از نو ساخت و این تیم را به لیگ قهرمانان آسیا رساند و در ذوب آهن فاتح دو جام حذفی شد،حالا با شهرخودرو هم به پلی آف لیگ قهرمانان رسیده و در بین تیم های بالانشین جدول قرار دارد. کارنامه و شخصیت و همچنین توانایی فنی یحیی گل محمدی آنقدری بالا و پر و پیمان است که هیچ بعید نیست طی روزهای آینده او را به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ببینیم. اتفاقی که لازمه اش جدایی این مربی از تیم آماده شهر مشهد است.

254 251

کد خبر 1341353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =