رایزنی بن زاید با مکرون و مرکل درباره وضعیت فعلی منطقه

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه و صدراعظم آلمان ساعاتی پیش در تماس های تلفنی جداگانه با «شیخ محمد بن‌زاید آل‌نهیان» ولیعصد ابوظبی درباره تحولات منطقه‌ و ضرورت کاهش تنش‌ها در خاورمیانه با یکدیگر گفت و گو و تبادل نظر کردند.

براساس گزارش بخش انگلیسی خبرگزاری «وام» امارات، بن زاید در حساب توئیتری خود نوشت که در تماس تلفنی شب گذشته «امانوئل مکرون» درباره راه‌های تقویت همکاری‌ها بین دو کشور در چارچوب منافع فرانسه و امارات گفت و گو کرده است.

در این گفت و گوی تلفنی، دو طرف با تاکید بر اهمیت تلاش‌های رو به پیش برای دستیابی به ثبات در منطقه، کاهش تنش‌هایی که امنیت و ثبات را تهدید می‌کند و تلاش‌هایی که به تقویت صلح منطقه‌ای و دستیابی به توسعه در جهت منافع منطقه ای منجر می‌شود، و نیز درباره آخرین تحولات منطقه ای و جهانی با منافع متقابل دوجانبه تبادل نظر کردند.

بن زاید در حساب توئیتر خود نوشت ما در این گفت و گوی تلفنی در مورد تقویت همکاری‌ها و تحولات مهم منطقه‌ای با هم گفت و گو کردیم.

او که همچنین جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی است، افزود: ما علاقه مشترکی برای تقویت امنیت و ثبات در منطقه داریم.

ولیعصد ابوظبی در توئیت دیگری از تماس تلفنی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان با او خبر داد و نوشته دو طرف در این گفت و گوی تلفنی در مورد همکاری‌های دو جانبه و همچنین موضوع‌های منطقه ای و بین‌المللی گفت و گو کرده‌اند.

او از رایزنی با صدراعظم آلمان از طریق گفت و گو و دوراندیشی برای دستیابی به ثبات و صلح در منطقه خبر داده است.

310311
کد خبر 1341866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =