بازیگران سریال«ایل‌دا»، تفنگ به دست گرفتند/ عکس

تصویربرداری سریال پُر بازیگر «ایل‌دا» با حضور مجید مظفری، فاطمه گودرزی، پوریا پورسرخ، علی دهکردی و ... ادامه دارد و کار به ضبط صحنه‌های جنگی این مجموعه تلویزیونی رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا سبط‌احمدی، تهیه‌کننده مجموعه «ایل‌دا»، درباره ادامه تصویربرداری این سریال گفت: «تصویربرداری بخش‌های خانوادگی این مجموعه تقریبا به اتمام رسیده است و نزدیک به  ۶۰ درصد تصویربرداری به انجام رسیده است. با همکاری گروه، ظرف روزهای آتی، بخش‌های مربوط به جنگ سریال را در بخش‌های بازسازی شده  تصویربرداری خواهیم کرد.»

وی درباره ویژگی این سریال، گفت: «در طول سال‌هایی که از دفاع مقدس می‌گذرد همیشه دفاع از کشور را در محورهای جنوب شاهد بودیم، هیچ‌گاه نوع دفاع مردم ایلات و عشایر را در طول جنگ به تصویر نکشیدیم. در حالی که مردان دلیر عشایر به دلیل نوع زندگی و موقعیت اجتماعی که دارند همیشه مجهز به تجهیزات و ادوات دفاعی هستند و به نوعی همیشه آماده برای رویارویی با هرگونه خطر هستند.»

تهیه‌کننده مجموعه «ایل‌دا»، افزود: «در سال‌های ۵۸ و ۵۹ همزمان با تحولات انقلاب اسلامی، فعالیت گروهک‌های ضد انقلاب صورت گرفت و در نهایت عراق به کشور ما حمله کرد؛ عشایر یکی از بخش‌هایی بودند که با جان و دل، زن و مرد از میهن دفاع کردند و شاید یکی از پیشگامان در حوزه دفاع کشور به شمار می‌آیند. در این سریال نقش موثر و گسترده این عزیزان در دفاع از میهن در برابر دشمن را شاهد هستیم.»

وی در خاتمه تاکید کرد: «برای بازسازی صحنه‌های دفاع مقدس، بخش‌های مرزی دهلران و ایلام را در اطراف خرم‌آباد بازسازی کردیم که تصویربرداری این بخش‌ها ‌به زودی انجام خواهد شد.»

«ایل‌دا » یکی از مجموعه‌های پربازیگر و از تولیدات مرکز سیما فیلم است. در این مجموعه بیش از ۳۵ بازیگر حرفه‌ای سینما و تلویزیون‌، با گریم‌های متفاوت فعال هستند، همچنین بیش از ۱۰۰ بازیگر تلویزیون و تئاتر لرستان در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند.

«ایل‌دا » در گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم و به‌تهیه‌کنندگی سید علیرضا سبط احمدی و کارگردانی راما قویدل به نویسندگی نوشین پیرحیاتی در حال تولید است.

مجید مظفری (صالح خان)، پوریا پورسرخ (ایرج)، فاطمه گودرزی (دا گل)، خسرو شهراز (نصیر خان)، علی دهکردی (دکتر هوشنگ)، جعفر دهقان (کاکاوند)، کاظم هژیر آزاد (شیر علی خان)، کوروش سلیمانی (شیرزاد)، امیرمحمد زند (فرهاد)، غلامرضا علی اکبری (شیخ رحیم)، سینا رازانی (کریم)، مهدی صبایی (منصور)، شهین تسلیمی (بی بی)، مسعود چوبین (مثقالی)، رضا نجفی (عمو برفی)، مژگان صابری (هاویر)، بهروز چاهل (دکتر هندی)، محمدصادق ملک (جابر و قادر)، سیامک ادیب (قباد)، معصومه بافنده (آساره) پویان گنجی (یاور)، دریا مرادی دشت (گندم)، زینب قادری (گلاره)، مسعود امین ناجی (بهادر)، طیبه دوست (زیور)، منصور نواصری (کامل)، امید محمد نژاد (کیومرث)، فاطمه آقا بابایی (ننه نازار)، مهدی افشار (گروهبان واحدی)، ناهید عساکره (راحیل)، سید امیر سالار قوامی (سیاوش) و یاسین مسعودی (امید) در سریال «ایل‌دا» ایفای نقش خواهند کرد.

۵۷۵۷

کد خبر 1341988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =