علی شفیعی: حالا که المپیکی  شدیم،شب ها با خیال راحت می خوابم

علی شفیعی گفت: ما خیلی دوست داریم در المپیک حریف دست و پا بسته برای رقبا  نباشیم .مقام و عملکرد خوب می خواهیم حتی  عملکرد خوب هم برایمان مهمتر از مقام است.

مهری رنجبر: علی شفیعی یکی از ستاره ها در بین آسمان پرستاره والیبال ایران در انتخابی المپیک بود.پسر با اخلاق و توانمند تیم ملی که بدون شک آینده خوبی در انتظارش است.علی با ضرس قاطع می گوید سهمیه حق ایران بوده چرا که:«سال هاست در آسیا بهترین هستیم و چند سالی است که نشان داده ایم بازی کردن در آسیا ما را راضی نمی کند.همه مردم از ما انتظار داشتند که سهمیه بگیرم. به نظرم کار بزرگی کردیم و اگر سهمیه را نمی گرفتیم سرافکندگی بزرگی می شد . این مساله حد وسط نداشت.»

او درباره 5 روز مسابقات سخت حرف می زند و ادامه می دهد:«فشار این بازیها بیشتر از اینکه بدنی باشد ، فشار روحی بود.به هر حال خودمان هم تنها  توقع شکست همه تیم ها را داشتیم و با آن راضی می شدیم.همین مساله  استرس را بیشتر می کرد و اذیت مان می کرد.»

شفیعی به بازی سخت با کره هم اشاره می کند و می گوید:«کره خیلی خوب شروع کرد. خیلی خوب و کم اشتباه . وقتی ما به آخر بازی فکر می کردیم کمی فشار را زیاد می کرد. کره چیزی برای از دست دادن نداشت ولی ما چرا. به خاطر همین کره هم با بازی اش کار را به ست پنجم کشاند ،اما ما بالاخره کار را با برد تمام کردیم.»

حذف استرالیا هم اما اتفاق مهمی بود که در این رقابت افتاد.شفیعی در این باره می گوید:«خیلی خوب بود که استرالیا به جمع چهار تیم نیامد.بالاخره  استرالیا تیم بزرگی است و معمولا تیم های خوب در نیمه نهایی بهتر کار می کنند. به هر حال ما خاطره تلخی هم از انتخابی المپیک 2012 و بازی با استرالیا داشتیم .بازی با چین برای ما خیلی راحت تر بود اما فکر نمی کنم کیفیت بازی کره با استرالیا خیلی فرق داشت.»

از شفیعی سوال کردیم که ظاهرا همه بازیکنان استرس داشتند که او این واکنش را نشان داد:«با سهمیه المپیک کمی از فکر و خیالات والیبالی ما کم شد اما  این روزها فکر و خیالات برای مردم ما کم نیست.ما حالا شب ها راحت می خوابیم اما مردم...»

او که از امتیازآورترین بازیکنان و بهترین مدافعان رقابتهای انتخابی  بود در این باره هم حرف می زند و ادامه می دهد:«در هر مسابقه ای یک بازیکن بیشتر از همه امتیاز می گیرد . البته این بازیکن خیلی ارزشمند است و باید  ضربه آخر خوبی به توپ ها  بزند و آنها  را در زمین حریف خوابانده اما والیبال کار تیمی است. از دریافت  بی نقص گرفته تا پاسی که پاسور می دهد و شرایطی که پاس داده می شود.مهم است تا امتیازی ثبت شود، پس کار یک نفره نیست و تیمی است. بعضی از مسابقات آقای الف  بیشتر امتیاز می گیرد و یک دوره آقای ب. کار تیمی مهم است که در پایان مسابقه عملکرد یک بازیکن به چشم بیاید. من هم یکی از آماده ترین دوره های بود که پشت سر می گذاشتم. با آمادگی بدنی بالایی به مسابقات آمدم و در مسیری پیش رفتم که از آن در زمین استفاده کردم.»

ملی پوش ایران با بیان اینکه کار برای والیبال تازه شروع شده است حرف هایش را ادامه داد:«ما خیلی دوست داریم در المپیک حریف دست و پا بسته برای رقبا  نباشیم .مقام و عملکرد خوب می خواهیم حتی  عملکرد خوب هم برایمان مهمتر از مقام است. المپیک میدان بزرگی است و باید با استفاده از همه ظرفیت ها با آمادگی کامل پا به المپیک بگذاریم تا برای پرچم ایران افتخار آفرین شویم.بازیکنان انتظار زیادی ندارند ،یکسری رفتارها نشان می دهد برای تیم ارزش قائل هستند و همان هم همدلی را بین بازیکنان به وجود می آورد و تیم با تمرکز و آماده وارد بازیها می شود. بخشی از آن هم دغدغه بازیکنان است که راه طولانی است تا دغدغه را از ذهن آنها پاک کنیم تا همه فکر و ذکر بچه ها تمرین باشد.تمرین، کنار امکانات و یک برنامه خوب کمک بزرگی به ورزشکاران می کند.»

او در پایان گفت:«شک نکنید اتفاقات بدی که در ایران افتاد کمی از تمرکز بچه ها را گرفت. چرا که اصلا شنیدن و هضم  پشت سرهم خبرهای بد ، آسان نیست.ابراز همدردی که بچه ها با اتفاقات  و عزیزان از دست رفته می کردند ،فضای بدی را به وجود آورد و فشارآن هم به فشار بازیها اضافه می شد اما خدا راشکر توانستیم  و هرچند گذرا لبخند هرچند کمرنگی را به لب مردم بیاوریم.»

255 41

کد خبر 1342098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =