داورزنی: آرمان ما رفتن روی سکوی المپیک است

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال از انتخابی المپیک و رفتار سرمربی تیم ملی گفت.

مهری رنجبر: محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون از امروز برنامه موفقیت تیم ملی در المپیک 2020 را می بندد. او هنوز هم از هدفش برای رفتن تیم روی سکو می گوید. هر چند می داند برآورده شدن رویای زیبایش مقدماتی نیاز دارد. 
*همان اتفاقی  افتاد که پیش بینی می شد؟
طبیعی است . اولویت هم برای فدراسیون سهمیه المپیک بود و همه برنامه هم برای آن تنظیم شده بود. اول سهمیه المپیک و بعد هم بقیه برنامه ها.
*نتایج تیم ملی در انتخابی المپیک ، ظاهرا ،مسابقات خیلی هم سخت نبود.
هشت تیم برتر قهرمانی آسیا جواز انتخابی المپیک را گرفتند، در بقیه قاره ها هم همین برنامه بود. همه تیم های اروپایی مثل آلمان ، صربستان و اسلوونی هم مصصم به گرفتن سهمیه بودند. صربستان قهرمان سال قبل اروپا با کواچ بهترین مربی سال اروپا هم در مسابقات انتخابی بودند اما سهمیه نگرفت. در انتخابی المپیک قاره آسیا همه تیم ها برای سهمیه آمده بودند. حتی قطر با چهار بازیکن خارجی اش  فقط برای سهمیه بازی کرد. چینی ها لیگشان را شروع نکردند و کره ای ها هم روی سهمیه حساب کرده بودند. حتی چین تایپه هم برنامه داشت. پس  تیم های آسیایی برای پینگ پنگ به جیانگمن نیامده بودند. همه هزینه کرده بودند برای یک هدف. از طرفی قرار نیست چون ایران قهرمان آسیا است و دفعه قبل هم المپیک رفته ، سهمیه را از قبل برایش کنار بگذارند. مثل صربستان که  طلای المپیک را دارد اما دو دوره سهمیه نگرفته است. پس هر دوره شرایط خاص خودش را دارد. برای هر دوره باید برنامه داشت. نه اینکه به صرف قهرمانی چند ساله بگوییم سهمیه می گیریم. حالا آسیای شرقی  ها کار می کنند تا به ایران برسند. ژاپن را ببینید،چین ،استرالیا اصلا کاری ندارند ایران قهرمان آسیا است ،بلکه کار می کنند. ما هم باید برنامه ریزی  کنیم نه اینکه  به خاطر رتبه بالای رنکینگ خیالمان راحت باشد.  کره با جنگندگی در نیمه نهایی تیم ما را اذیت کرد .
*اما برتری تیم ما مشهود بود.
ما اگر برنامه ریزی نداشتیم ،مشکل پیدا می کردیم. چرا که قبل از سفر تیم به چین بچه ها ،آنفولانزا  و مصدومیت دردسر ساز شد. نبود امیر غفور و فرهاد قائمی از بحث های جدی تیم بود که خوشبختانه بقیه بچه ها جای آن ها را پر کردند. حالا هم برای المپیک 2024 و سکوی جهانی باید برنامه داشته باشیم و ضعف هایمان را با تلاش دو برابری برطرف کنیم.
* فدراسیون برای تیم ملی در المپیک 2020 چه هدفی دارد؟
هدف ما صعود به جمع چهار تیم اول است. هرچند رفتن روی سکوی المپیک  هم آرمان ما است  و برایش می جنگیم، مثل 10 سالی که برای سهمیه برنامه ریزی کردیم. و کار راحتی نبود. حالا هم برای سکو باید برنامه ریزی کنیم . چرا که بازیکنان ما به شرط  اردو و تدارک خوب ، مراقبت ویژه  و خسته نبودن  قابلیت رفتن روی سکوی المپیک را دارد.
*نظر شما درباره هیس گفتن کولاکوویچ چیست؟
رفتار غیر حرفه ای  از هر دو طرف خوب نیست. اینکه فکر کنیم کسی حق نقد ندارد ، غلط است. همه باید به هم احترام بگذاریم.  مسئولان فدراسیون ، کادر فنی ، کارشناسان و منتقدان  نباید به هم بی احترامی کنند.هرچند بعضی ها فی النفسه با کار کردن مخالف هستند  و برایشان فرقی نمی کند سرمربی ولاسکو باشد یا کواچ یا  گاییچ.تیم چه نتیجه ای می گیرد موفق است یا نه. عده ای هم دلسوز هستند و اشکالات را می گیرند. اما نباید فقط با دید سیاه و سفید  ضعف ها را دید و برطبل تخریب کوبید. کاری که حس بدی به مردم می دهد . من رفتار سرمربی تیم ملی را تایید نمی کنم اما باید یاد بگیریم به مخالفمان احترام بگذاریم.

256 43

کد خبر 1342395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =