مدیر حوزه های علمیه گفت: جهت گسترش فضای علمی در غرب کشور، باید بزرگترین حوزه علمیه در کنار بقعه احمد بن اسحاق ساخته شود.

به گزارش خبرآنلاین از مرکز خبر حوزه، آیت الله مقتدایی در کنگره بزرگداشت احمد بن اسحاق قمی در کرمانشاه با اشاره به عظمت علمی و معنوی احمد بن اسحاق گفت: هدف از برگزاری این کنگره بزرگداشت یک شخصیت عظیم‌الشان جهان اسلام و یکی از صحابه ائمه‌(ع) است که محضر چهار امام بزرگوار را درک کرده است.

مدیر حوزه های علمیه در این کنگره به سخنان زیر اشاره کرد:
* رمز دست یابی به مقامات بزرگانی همچون احمد بن اسحاق را برخورداری از علم و تقوا است. شیخ طوسی در مورد ایشان می گوید؛ از خواص امام حسن عسکری‌(ع) بوده‌ و توفیق حضور در محضر مبارک امام زمان‌(عج) را داشته است؛ امام حسن عسکری‌(ع) به ایشان نامه مولود خود را می‌نویسد که در متن نامه فرمودند«خداوند به من فرزندی عطا فرموده که به تو اطلاع می‌دهم و برای احدی مطرح نکن و این امر از تمام مردم پوشیده باشد و این خبر را اظهار نمی‌کنیم، مگر برای نزدیک‌ترین افراد به ما و کسی که دوست ماست و دوست داشتیم این را به تو بگوییم که خداوند تو را خوشحال کند ».

* احمد بن اسحاق از امام حسن عسکری‌(ع) پرسید بعد از شما چه کسی امام و خلیفه است که در پاسخ فرمودند«زمین بدون امام و جانشین نخواهد ماند و اگر احترامی که تو پیش خدا داری نبود، این مولود را به تو نشان نمی‌دادم» که در سه سالگی از ایشان شنید که من بقیه‌الله هستم و بسیار خوشحال شد و خدمت امام حسن عسکری‌(ع) رفتند و امام گفتند. این از امور غیب بوده است که به تو فرمود و آن را پنهان کن و این راز را فاش مکن و شاکر باش که وکیل امام حسن‌عسکری‌(ع) بودی» و اینها همه دلیل بر عظمت شخصیت احمدبن اسحاق اشعری قمی است.

* طبعا چنین شخصی باید عبادت و تمام کارهای او خالصانه برای خداوند باشد، از این حیث ویژگی خلوص، صداقت و امانت‌داری که مورد وثوق امام باشد یکی دیگر از ویژگی‌های احمدبن اسحاق است.

* تشکیل حوزه‌ علمیه در کنار بقعه احمد بن اسحاق باید انجام گیرد و به نظر من، باید بزرگترین حوزه علمیه در غرب کشور در کنار این بقعه ساخته شود. انشالله این مقبره باعث شود زائرینی که به عتبات عالیات می‌روند، از این مکان به عنوان جایگاه والای علمی و نیز مکان عبادت استفاده کنند.

/62

کد خبر 134241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =